Lengyel, brazil siker a férfi párosoknál Wimbledonban

A negyedik kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel-brazil kettős nyerte a férfi párosok versenyét a wimbledoni teniszbajnokságon.

A négy és háromnegyed órás szombati döntőben Kubot és Melo öt játszmában győzte le az Oliver Marach, Mate Pavic osztrák-horvát duót. Kubotéknak az ötödik szettben 6:5-nél két meccslabdájuk is volt, de végül csak 12:11 után tudták lezárni a meccset.

A győztes páros tagjai közül Kubot korábban a 2014-es ausztrál, Melo pedig a 2015-ös francia nyílt bajnokságot nyerte meg párosban, Marach és Pavic karrierjének viszont a mostani döntős szereplés az eddigi legjobb eredménye.

Eredmény, férfi páros, döntő:
Kubot, Melo (lengyel, brazil, 4.)-Marach, Pavic (osztrák, horvát, 16.) 5:7, 7:5, 7:6 (7-2), 3:6, 13:11