Az ausztrálok világbajnoka, Scott Sunderland keretbe foglalta a Tour de Hongrie versenyét: a szombathelyi prológ után a budapesti befutót is megnyerte, az összetettben élen álló kolumbiai Jaramillo meg tudta őrizni sárga trikóját, ő lett a Magyar Körverseny történetének első tengerentúli győztese, míg Peák Barna megőrizte második helyét az összetett versenyben, s övé lett a legjobb fiatalnak járó fehér trikó is.

Már csak 86 kerékpáros állt rajthoz vasárnap Jászberényben, ahol fesztivál hangulatban indult útjára a karaván. Az addig eltelt öt nap alatt húsz versenyző adta fel vagy esett ki a küzdelemből.

Tour de Hongrie: Első tengerentúli győztes, Peáké a fehér trikó!

A 38. Tour de Hongrie mezőnye a szombati Karcag-Miskolc szakasz után ezúttal Jászberényből indult el, hogy megtegye Budapestig a 112 kilométeres távot, amely lezárta az idei viadalt. Nem is akármilyen városligeti befutóval, amelyet végül Scott Sunderland nyert, de az összetett győzelemnek a kolumbiai Daniel Alexander Jaramillo örülhetett.

A mezőny kilencven kilométernyi száguldás után egyben érkezett meg Budapestre, ahol a Hősök terét érintő városligeti körpályán öt kört teljesített a mezőny, és sprintbefutóval ért véget a viadal.

Tour de Hongrie Forrás: tdh.hu, Bellus Áron

A legjobban az ausztrál IsoWhey együttese vezette fel a hajrát a világbajnok Scott Sunderlandnek, aki a szombathelyi prológ után megnyerte a nemzetközi viadal utolsó szakaszát is.

A sprintbefutó érdemben nem befolyásolta az összetett élmezőnyének állását,

az amerikai UHC kolumbiai menője, Daniel Jaramillo – aki egyébként hatodik lett a budapesti sprinten is – megőrizte a sárga trikót.

„Fantasztikusan sűrű hét volt, kaptunk szó szerint hideget-meleget, volt vihar miatt félbeszakított szakasz, volt sporttörténeti befutó Miskolcon szép magyar sikerekkel, óriási hét volt, fantasztikus hangulattal, sok nehézséggel, de szerencsére a szervező csapat nagyszerűen működött, minden nehézségel megbirkóztunk."

– nyilatkozta Eisenkrammer Károly, a Tour de Hongrie főszervezője.

Eredmények
5. szakasz, Jászberény–Budapest (112 km):
1. Scott Sunderland (ausztrál, IsoWhey Swiss Wellness) 2:33:45
2. Meron Teshome (eritreai, Bike Aid) azonos idővel
3. Carlos Alzate Escobar (kolumbiai, United Healthcare) a. i.
4. Robbie Hucker (ausztrál, IsoWhey Swiss Wellness) a. i.
5. Lovassy Krisztián (magyar, Differdange-Losch) a. i.
6. Daniel Jaramillo (kolumbiai, United Healthcare)
14. Peák Barnabás (magyar, Kontent-DKSI) a. i.

Összetett verseny az OPEL Nagydíjért:
1. (sárga mezben) Daniel Jaramillo (kolumbiai, United Healthcare) 13:53:43
2. Peák Barnabás (magyar, Kontent-DKSI) 2 másodperc hátrány
3. Tadej Pogacar (szlovén, Rog-Ljubljana) 7 mp h.
4. Robbie Hucker (ausztrál, IsoWhey Swiss Wellness) 8 mp h.
5. Nicholas Dlamini (dél-afrikai, Dimension Data) 9 mp h.
6. Amanuel Ghebreigzabhier (eritreai, Dimension Data for Qhubeka) 9 mp h.
20. Lovassy Krisztián (magyar, Differdange-Losch) 44 mp h.
24. Dina Márton (magyar, Cube-Csömör) 1:17 p h.
29. Móricz Dániel (magyar, Kőbánya Cycling Team) 2:08 p h.
32. Puskás Dávid (magyar, Kőbánya Cycling Team) 2:17 p h.
36. Fejes Gábor (magyar, Bátorfi-Trek Team) 3:03 p h.
39. Szöllősi Ferenc (magyar, Kontent-DKSI) 3:08 p h.
40. Ruttkay Zoltán (magyar, Bátorfi-Trek Team) 3:08 p h.
43. Pályi Csaba (magyar, Bátorfi-Trek Team) 3:11 p h.
44. Valter Attila (magyar, Cube-Csömör) 3:15 p h.
48. Filutás Viktor (magyar, Kőbánya Cycling Team) 5:44 p h.
49. Holló Botond (magyar, Bátorfi-Trek Team) 5:57 p h.
52. László Attila (magyar, Tipográfia-DeGaVi) 6:53 p h.
53. Kiss Gergely (magyar, Epronex-Bike Hungary) 7:02 p h.
54. Simon Péter (magyar, Epronex-Bike Hungary) 7:03 p h.
55. Buruczki Szilárd (magyar, Cube-Csömör) 7:09 p h.
57. Szarka Gergely (Kontent-DKSI) 7:25 p h.
59. Dina Dániel (magyar, Cube-Csömör) 8:11 p h.
62. Ábrók Norbert (magyar, Epronex-Bike Hungary) 8:52 p h.
64. Kriván András (magyar, Epronex-Bike Hungary) 11:04 p h.
65. Molnár István (magyar, Kőbánya Cycling Team) 11:15 p h.
71. Beregszászi Bence (magyar, Tipográfia-DeGaVi) 14:19 p h.
74. Pápai Ádám (magyar, Tipográfia-DeGaVi) 15:04 p h.
77. Solymosi Márton (magyar, Epronex-Bike Hungary) 15:45 p h.
80. Cser Gábor (magyar, Cube-Csömör) 18:04 p h.

16. Tipográfia-DeGaVi 42:11:10

Gyorsasági pontverseny a EUROPCAR Nagydíjért: 1. (zöld mezben) Scott Sunderland (ausztrál, IsoWhey Swiss Wellness)
Hegyi pontverseny a SLÁGER FM Nagydíjért: 1. (piros mezben) Amanuel Ghebreigzabhier (eritreai, Dimension Data for Qhubeka)
3. Valter Attila (magyar, Cube-Csömör)
A legjobb U23-as versenyző a BRINGAAKADÉMIA Nagydíjért: 1. (fehér mezben) Peák Barnabás (Kontent-DKSI)
A legjobb magyar versenyző a BIANCHI Nagydíjért: 1. (celeste mezben) Peák Barnabás (Kontent-DKSI)

A 38. Tour de Hongrie programja

Június 27., kedd: prológ, egyéni időfutam, Szombathely (1 km).Győztes: Scott Sunderland (ausztrál). Sárga trikóban: Scott Sunderland (ausztrál)
Június 28., szerda: 1. szakasz, Keszthely–Zalaegerszeg (145 km). A szakaszt a versenybíróság törölte a programból. Sárga trikóban: Scott Sunderland (ausztrál)
Június 29., csütörtök: 2. szakasz, Velence–Siófok (138 km).Győztes: Ziga Jerman (szlovén). Sárga trikóban: Ziga Jerman (szlovén)
Június 30., péntek: 3. szakasz, Paks–Cegléd (178 km). Győztes: Matti Manninen (finn). Sárga trikóban: Scott Sunderland (ausztrál)
Július 1., szombat: 4. szakasz, Karcag–Miskolc (177 km).Győztes: Daniel Jaramillo (kolumbiai). Sárga trikóban: Daniel Jaramillo (kolumbiai)
Július 2., vasárnap: 5. szakasz, Jászberény–Budapest (112 km). Győztes: Scott Sunderland (ausztrál). Sárga trikóban: Daniel Jaramillo (kolumbiai)