Djokovic szokatlan tornagyőzelemmel hangolt Wimbledonra

TOPSHOTS Horizontal TENNIS
Serbia's Novak Djokovic kisses the trophy after victory over France's Gael Monfils during the men's final tennis match at the ATP Aegon International tennis tournament in Eastbourne, southern England, on July 1, 2017. Serbia's Novak Djokovic beat France's Gael Monfils 6-3, 6-4. / AFP PHOTO / Glyn KIRK
Az első helyen kiemelt Novak Djokovic nyerte az eastbourne-i füvespályás tenisztorna férfi versenyét, miután a szombati döntőben kétjátszmás győzelmet aratott a francia Gaël Monfils felett.

A finálé 1 óra 17 percig tartott, Djokovic jól használta ki adódó lehetőségeit, míg Monfilsnak hiába volt három fogadóelőnye is, nem sikerült brékelnie a szerbet.

Djokovic karrierje során először indult el Eastbourne-ben és vesztett szett nélkül nyerte meg a tornát.

Djokovic (b) megtörte a jeget, Monfilsnak a gratuláció maradt Forrás: AFP/Glyn Kirk

A korábbi világelső idén mindössze második, január óta az első viadalát nyerte, de így a tavaly nyár óta mutatott gyengébb formája ellenére győzelemmel hangolt a hétfőn kezdődő wimbledoni Grand Slamre.

A londoni verseny első fordulójában a szlovák Martin Klizan lesz az ellenfele.

Djokovic pályafutása 68. tornagyőzelmét aratta, ám füvön ez az első olyan trófeája, amelyet nem Wimbledonban szerzett és 2010 óta először teniszezett élesben a füvespályás csúcseseményt megelőző héten.