A Babos Tímea, Andrea Hlavácková kettős kétjátszmás győzelemmel jutott negyeddöntőbe a római salakpályás tenisztorna női párosversenyében.

A múlt héten Madridban döntős magyar, cseh duó a legjobb 16 között a spanyol Lara Arruabarrena, Arantxa Parra Santonja kettőst múlta felül.

Babosék az első játszmában két gyors brékkel jutottak megnyugtató előnyhöz, így különösebb gond nélkül, félóra alatt megnyerték az első felvonást.

Babos Tímea a nyolc közé jutott párjával Forrás: --

A második szett szorosabban alakult, az ellenfél 5-3-nál adogathatott az egyenlítésért, ám a másfél hete Rabatban tornagyőztes duó ezt követően már nem veszített játékot, és 1 óra 16 perc alatt győzött.

A negyedik helyen kiemelt magyar, cseh páros - amelynek erőnyerőként az első fordulóban nem kellett pályára lépnie - a pénteki negyeddöntőben a Jelena Jankovic, Andrea Petkovic szerb, német, vagy a Katyerina Bondarenko, Katerina Siniakova ukrán, cseh kettőssel találkozik.

Eredmény, páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 4.)-Lara Arruabarrena, Arantxa Parra Santonja (spanyol) 6:2, 7:5