Babos Tímea az első fordulót követően búcsúzott egyesben a római salakpályás tenisztorna női versenyétől, miután 73 perc alatt kikapott a magyar származású, svájci színekben versenyző Timea Bacsinszkytól.

Az első szett nyitányán Babos nagy küzdelemben hozta saját adogatójátékát - 0:40 után három bréklabdát hárított -, ám a következő két gémjét már elbukta. Bacsinszky 5:1-es vezetése után három brék-, illetve játszmalabdához jutott, de a negyven percig tartó játszmát végül saját szervajátékával tudta megnyerni.

Babos Tímea Forrás: Anadolu Agency/2017 Anadolu Agency/Arif Hudaverdi Yaman

Babos a második szett elején rögtön elveszítette adogatójátékát, és nyolc perc alatt 2:0-s hátrányba került.

Bacsinszky a folytatásban is magabiztosan teniszezett: saját adogatójátékát mind megnyerte, miközben a találkozón összesen négyszer vette el Babosét.

Babos párosban szerdán lép pályára. A magyar játékos és párja, a cseh Andrea Hlavácková negyedik kiemeltként az első fordulóban erőnyerő volt, s a második körben a Lara Arruabarrena, Arantxa Parra Santonja spanyol duó lesz az ellenfele.

Bacsinszky (svájci)-Babos 6:2, 6:2