Babosék remekelnek, már elődöntős a magyar, cseh páros

TEB BNP Paribas Istanbul Cup TURKEY 2017 Istanbul TENNIS April Cagla Buyukakcay TEB BNP Paribas Istanbul Cup Timea Babos
ISTANBUL, TURKEY - APRIL 27 : Timea Babos of Hungary returns the ball to Cagla Buyukakcay of Turkey during the TEB BNP Paribas Istanbul Cup women's tennis match at Garanti Koza Arena in Istanbul, Turkey on April 27, 2017. Arif Hudaverdi Yaman / Anadolu Agency
Bejutott a legjobb négy közé a Babos Tímea, Andrea Hlavackova kettős a madridi salakpályás tenisztorna női párosversenyében.

Az ötödik helyen kiemelt magyar, cseh páros a Kiki Bertens, Johanna Larsson holland, svéd párost győzte le két szettben (6:2, 6:4) csütörtökön.

Babos és Hlavackova nem számíthatott könnyű mérkőzésre, mivel ellenfele egy nappal korábban a spanyol fővárosban elsőként rangsorolt, háromszoros Grand Slam-győztes Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova amerikai, cseh párost búcsúztatta.

Ehhez képest az első szett simán alakult: 1:1 után ugyan Babosék elvesztették adogatójátékukat, de utána sorozatban öt gémet nyertek. A másodikban 5:4 után sikerült fogadóként három meccslabdához jutniuk, melyből a harmadikat sikerült kihasználni. Az összecsapás 1 óra 6 percig tartott.

Babos Tímea remek csapatot alkotott cseh párjával Forrás: Anadolu Agency/2017 Anadolu Agency/Arif Hudaverdi Yaman

"Minden pont sokat számított" - kezdte értékelését saját honlapján, a babostimea.hu oldalon a magyar játékos. "Kevés hibával játszottunk, agresszívak tudtunk lenni Andreával. Az ellenfél az alapvonalról játszott az én szervámnál, ez nehezítette a feladatunkat, de nagyon jó volt a taktikánk, jó csapatot alkottunk."

Babos még elmondta, hogy eddig nagyszerűen alakul az együttműködése Andrea Hlavackovával, jól érzik magukat a pályán, jól egészítik ki egymást.

A múlt heti, rabati tornán győztes Babos és Hlavackova ellenfele a döntőbe kerülésért az Irina-Camelia Begu, Simona Halep román kettős lesz pénteken.

Eredmény
páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 5.)-Kiki Bertens, Johanna Larsson (holland, svéd) 6:2, 6:4