A háromszoros olimpia bajnokot rossz rajt miatt zárták ki 50 gyorson, így már biztos, hogy nem nyerhet meg minden számot.

Hosszú Katinka a saját Facebook-oldalán osztotta meg, hogy nagyon csalódott, miután a százhalombattai rövidpályás országos bajnokságon, ahogy ő írja, „szabálytalan rajt" miatt kizárták az 50 méteres gyorsúszás előfutamából.

A riói olimpián három aranyérmet nyerő klasszis azzal a tervvel állt rajthoz az ob-n, hogy valamennyi szám után a dobogó legfelső fokára léphessen föl. Ilyenre előtte még senki sem volt képes a megelőző tizenkét rövidpályás ob-n – és továbbra is várni kell egy hibátlan bajnoki produkcióra.

Hosszú a bejegyzésben nem titkolja, hogy csalódott, és arra utal, hogy nem biztos, hogy jó döntést hoztak a versenybírók.

A délutáni döntők után kiderült, hogy Hosszú Katinka összesen 16 aranyéremmel zárta a bajnokságot. A női 50 méteres gyorsúszásban - Hosszú kizárása után - Jakabos Zsuzsanna lett a bajnok.