A magyar játékos és kazah párja simán elbánt a Makoto, Suko kettőssel. A nőknél a címvédő Serena Williams sem töltött sok időt a pályán, és a 18. GS-győzelmére hajtó Roger Federer is meglehetősen magabiztos volt.

A Babos Tímea, Jaroszlava Svedova páros bejutott a legjobb 16 közé a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyében, hétfőn.

Babos Tímea Forrás: DPPI media/James Marsh

Az ötödik helyen kiemelt magyar, kazah kettős a Ninomija Makoto, Aojama Suko japán párost győzte le két sima szettben, 54 perc alatt.

Két magyar a pályán

A nyolcaddöntőben Babosék a brit színekben versenyző, de magyar származású Johanna Konta és az amerikai Maria Sanchez kettősével találkoznak.

A férfiaknál a harmadik helyen kiemelt, és 18. egyéni Grand Slam-trófeájára - és nyolcadik wimbledoni elsőségére - hajtó Roger Federer az amerikai Steve Johnson ellen nyert három sima játszmában, így az idei tornán

továbbra is szettvesztés nélkül menetel.

A 34 éves sváji teniszező pályafutása 306. sikerét aratta Grand Slam-tornán, s ezzel beállította Martina Navratilova rekordját.

Csak gratulálni lehet Roger Federernek Forrás: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

A 2013-as bajnok, Andy Murray - aki 2008 óta mindig bekerül legalább a nyolc közé - egy szoros és két lazább szettben győzte le az ausztrál Nick Kyrgiost, és a következő körben a francia Jo-Wilfried Tsongával találkozik.

Ott van a negyeddöntőben - sorozatban harmadszor - a horvát Marin Cilic is, akinek ellenfele, a japán Nisikori Kej bordasérülés miatt feladta mérkőzésüket a második szett végén. Federer Ciliccsel találkozik majd a következő fordulóban.

Megállíthatatlan

És továbbjutott az amerikai Sam Querrey is, aki a legjobb 32 között a világelső és címvédő Novak Djokovicot búcsúztatta. Ezúttal a francia Nicolas Mahut-nél bizonyult jobbnak háromjátszmás mérkőzésen.

Sam Querrey már az autogramokat is profin osztja Forrás: AFP/Justin Tallis

A hatodik helyen kiemelt kanadai

Milos Raonic kétszettes hátrányból fordítva jutott be a legjobb nyolc közé.

A következő körben éppen a meglepetésember, Querrey vár majd rá.

A nőknél az első helyen kiemelt világelső Serena Williams egy szoros és egy tükörsima szettben nyert az orosz Szvetlana Kuznyecova ellen. A hatszoros wimbledoni bajnok Williamsre a következő körben egy újabb orosz játékos, Anasztaszja Pavljucsenkova vár.

Nem számított rá

Bejutott a legjobb nyolc közé az Australian Open bajnoka, a német Angelique Kerber, az orosz Anasztaszja Pavljucsenkova és a Dominika Cibulkova is. A szlovák teniszező a harmadik helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskát verte nagy csatában.

A következő nagy csatát a rokonsággal kell megvívnia,

mert úgy tűnik, hogy nem számítottak rá, hogy ilyen sokáig marad versenyben, és, ha továbbra is ilyen jól megy neki a játék, lehet, hogy még a július 9-re, a női döntő napjára kitűzött esküvőjét is el kell halasztania.

Kit érdekel most egy lagzi? - kérdezhetné Cibulkova Forrás: AFP/Glyn Kirk

Ugyancsak negyeddöntős Babos párospartnere, a kazah Jaroszlava Svedova is, aki az elődöntőbe jutásért az ötszörös bajnok Venus Williamsszel mérkőzik meg. A női mezőny 34 éves korelnöke 2010 után jutott be újra a legjobb nyolc közé.

női páros, 2. forduló, a 16 közé jutásért:
Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 5.) - Ninomija Makoto, Aojama Suko (japán) 6:1, 6:3

Murray (brit, 2.)-Kyrgios (ausztrál, 15.) 7:5, 6:1, 6:4
A negyeddöntőben: Querrey-Raonic, Federer-Cilic, Pouille-Vesely/Berdych, Tsonga-Murray

Svedova (kazah)-Safarova (cseh, 28.) 6:2, 6:4
A negyeddöntőben: S. Williams-Pavljucsenkova, Cibulkova-Vesznyina, Halep-Kerber, V. Williams-Svedova