A svájci Roger Federer két játszmában legyőzte honfitársát, Stan Wawrinkát a férfi teniszezők hétmillió dollár (2 milliárd forint) összdíjazású, keménypályás londoni ATP-világbajnokságának szombati második elődöntőjében.

A negyedik helyen kiemelt Wawrinka ezúttal sem tudta megszakítani a harmadikként rangsorolt Federer elleni nyeretlenségét kemény borításon. Federer ellenfele a címvédő és világelső szerb Novak Djokovic lesz a vasárnapi fináléba, aki Rafael Nadalt verte két szettben.

Federer és Djokovic már találkoztak a tornán, akkor a sváci 7:5, 6:2-re legyőzte a világelsőt, megszakítva ezzel 23 meccses veretlenségi sorozatát. Kettejük párharcában a 44. meccsre kerül sor vasárnap, Federer 22-21-re vezet, vagyis Djokovic egyenlíthet, ha zsinórban negyedszer is ő nyeri meg a vébét.