Egy arannyal és három ezüsttel zárta szereplését Hosszú Katinka az úszók pénzdíjas Világkupa-sorozatának befejező állomásán Dubajban, és ezzel magabiztosan végzett az összesített pontverseny élén. Egy számban Jakabos Zsuzsanna is nyert szombaton.

A második napi döntős programot Hosszú a 100 méter gyors fináléjával kezdte, ahol úgy lett második 53.81 másodperccel, hogy közben megközelítette saját országos csúcsát (53.64). Remek idővel nyert ezüstérmet (59.15) 100 méter háton, majd 400 méter gyorson (4:06.97 p) is, hogy aztán 2015-ös Vk-szériájának méltó lezárásaként a dubaji utolsó döntőben, 400 méter vegyesen mindenkit jelentős fölénnyel maga mögé utasítva, 4:33.88 perces kitűnő eredménnyel győzzön.

Ez volt a nyolcadik elsősége ebben a számban

az idei nyolcadik Világkupa-állomásán, a dubaji éremgyűjteményébe pedig

Hosszú Katinka Forrás: Hosszú Katinka / Facebook

együttesen három arany és öt ezüst került.

Hosszú 2012, 2013 és 2014 után negyedik alkalommal végzett az élen az összesített pontversenyben, ami önmagában 100 ezer dolláros (29 millió forint) különprémiumot jelent számára.

Egy számban, a 200 méteres pillangóúszás döntőjében - a 100 méter pillangó pénteki ezüstje után - Jakabos Zsuzsanna aranyat érdemelt ki 2:07.77 perces igen jó teljesítménnyel, és ötödik lett a 400-as vegyestáv fináléjában (4:41.76).

A további szombati magyar döntősök közül Gyurta Dániel, aki pénteken olimpiai és háromszoros világbajnokhoz méltó remek produkcióval nyert 200 méter mellen, a 100-as távon nem jutott éremhez, itt az ötödik hely lett az övé (1:00.72).

Verrasztó Dávid nyitónapi sikere, a 400 méter vegyes megnyerése után szombaton 200 méteren - amelynek selejtezőjében a nyolcadik időt úszta - nem indult el az esti döntőben. Kis Gergő, aki pénteken 400 méter gyorson megúszta a riói induláshoz szükséges olimpiai A szintet, a befejező napon 1500 méter gyorson állt rajthoz, 15:20.18-as ideje pedig összesítésben a hatodik helyhez volt elegendő.

A Magyar Úszó Szövetség összegzése szerint

Jakabos Zsuzsanna megőrizte harmadik helyét a pontversenyben, így 30 ezer dollárral gazdagodik,

Verrasztó Dávid viszont végül leszorult a dobogóról. Így is jár neki azonban pénzjutalom: negyedik helyéért a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA 25 ezer dollárral honorálja sikereit.

Az utolsó állomás első napján 100 pillén egyéni csúccsal 2. lettem (58,75) aztán 50 gyorson ötödik, de ez is jól sikerült, pont annyit úsztam, amennyi a legjobb időm. ✌#dubai #worldcup #100fly #silver

Posted by Zsuzsanna Jakabos (official) on Friday, November 6, 2015

A nyolc állomásból álló Vk-sorozat zárultával a nemzetek összevetésében a magyaroké lett a második legtöbb arany (44) az ausztrálok (47) mögött, a teljes éremgyűjteményt tekintve pedig Magyarország negyedik a listán 98 dobogós helyezéssel.