A csoportjából a legjobb négy közé hibátlan teljesítménnyel, három győzelemmel bejutó spanyol Garbine Muguruza a döntőből már kiszorult a Szingapúrban zajló tenisz WTA-világbajnokságon, miután a szombati első elődöntőben három játszmában kikapott a lengyel Agnieszka Radwanskától

A világranglista harmadik helyére feljött, venezuelai születésű spanyol - aki idén döntős volt Wimbledonban - a viadal honlapja szerint az első szettet rövidítésben még megnyerte, a folytatásban viszont Radwanska egy sima, majd egy szorosabb szettben felülkerekedett, s végül 2 óra 41 perc alatt biztosította helyét a fináléban.

Agnieszka Radwanska az első döntős Forrás: AFP/BEN STANSALL

Radwanska ellenfele a cseh Petra Kvitova lesz, aki két játszmában verte Marija Sarapovát.

Eredmény, elődöntő:
A. Radwanska (lengyel, 5.) - Garbine Muguruza (spanyol, 2.) 6:7 (5-7), 6:3, 7:5
Petra Kvitova (cseh, 4.) - Marija Sarapova (orosz, 3.) 6:3, 7:6 (7-3)

Az első helyen kiemelt Martina Hingis, Sania Mirza páros bejutott a Szingapúrban zajló tenisz WTA-világbajnokság döntőjébe. A svájci, indiai duó a harmadik helyen kiemelt tajvani Hao Csing Csan, Jung Jan Csan kettőst győzte le a szombati első elődöntőben.

Martina Hingis Forrás: AFP

Elődöntő, páros:
Martina Hingis, Sania Mirza (svájci, indiai, 1.)-Hao Csing Csan, Jung Jan Csan (tajvani, 3.) 6:4, 6:2
Muguruza, Navarro (spanyol, 8.) - Hlavackova, Hradecka (cseh, 7.) 7:6 (8-6), 6:0