Marija Sarapovánál az év végi WTA-világbajnokság és a Fed-kupa döntője akkora prioritást élvez, hogy az első kisebb sérülésnél inkább feladta mérkőzését a vuhani torna második fordulójában.

A wimbledoni tenisztornán a Serena Williamstől elszenvedett vereség óta először lépett pályára Marija Sarapova, de a világranglista harmadik helyén álló orosz nem tudta befejezni nyitómeccsét a vuhani tenisztornán.

A klasszis lábsérülés miatt kihagyta az amerikai nyílt teniszbajnokságot, és most a 2,5 millió dollár összdíjazású vuhani női tenisztornán tért vissza. Első ellenfele az a cseh Barbora Strycova volt, aki az első fordulóban Babos Tímeát búcsúztatta.

Sarapova megsérült Forrás: Youtube

A 28 éves orosz az első szettet 7:6-ra megnyerte, a másodikat ugyancsak rövidítésben elveszítette, de karfájdalma miatt ápolási szünetet kért. A döntő játszmában 2:1-re vezetett, amikor jelezte, nem folytatja.

"A bal alkarom fájt, ahogy telt az idő, egyre jobban éreztem. Hónapok óta nem játszottam meccset, ez biztos emiatt történt. Számomra az év végén rendezendő szingapúri WTA-világbajnokság, illetve a csehek elleni Fed-kupa-döntő prioritást élvez, mindent elkövetek, hogy erre a két eseményre teljesen egészséges legyek" - nyilatkozta.

Ez azt jelenti, elképzelhető, hogy kihagyja a jövő héten esedékes pekingi tornát is.

Eredmények, 2. forduló:
Strycova (cseh) - Sarapova (orosz, 2.) 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 1:2-nél Sarapova feladta
Ka. Pliskova (cseh, 8.) - Lucic-Baroni (horvát) 7:6 (7-4), 5:7, 7:6 (7-5)