Babos 96 percig volt főtáblás a kínai tornán

Babos Tímea, tenisz
UNITED ARAB EMIRATES, Dubai : Timea Babos of Hungary returns the ball against Serbia's Jelena Jankovic during their 1st Round of the WTA Dubai Duty Free Tennis Championships on February 15, 2015 in Dubai. AFP PHOTO / KARIM SAHIB
A világranglistán 76. Babos Tímea vasárnap az első fordulóban kiesett a 2,513 millió dollár összdíjazású vuhani keménypályás női tenisztornán.

A magyar játékos a rangsorban 40. Barbora Strycovával találkozott a nyitókörben, s az első játszmát kiélezett küzdelemben, rövidítésben vesztette el, a másodikat pedig már simán nyerte a cseh rivális. A meccs 96 percig tartott.

Eredmények, 1. forduló:
Azarenka (fehérorosz) - Davis (amerikai) 6:2, 7:6 (7-4)
Görges (német) - Cornet (francia) 6:3, 6:3
Vandeweghe (amerikai) - Curenko (ukrán) 6:2, 2:6, 6:3
Szvitolina (ukrán, 12.) - Hantuchova (szlovák) 6:4, 6:4
Pavljucsenkova (orosz) - Kuznyecova (orosz) 6:0, 6:1
Gavrilova (orosz) - Pereira (brazil) 6:2, 7:6 (9-7)
Strycova (cseh) - Babos 7:6 (11-9), 6:2
Konta (brit) - Petkovic (német, 13.) 6:4, 7:5
Lepchenko (amerikai) - Cseng Szaj-szaj (kínai) 6:4, 6:0
Lucic-Baroni (horvát) - Stosur (ausztrál) 6:2, 6:1
Niculescu (román) - Fang-csou Liu (kínai) 6:1, 6:1

A hetedik helyen kiemelt Agnieszka Radwanska győzött az egymillió dollár (275 millió forint) összdíjazású tokiói keménypályás női tenisztornán, sikerével pedig a hétfői világranglistán ismét a legjobb tízben, szám szerint a nyolcadik helyen lesz. A vasárnapi fináléban két játszmában győzte le a nyolcadikként rangsorolt svájci Belinda Bencicet.

Eredmény, döntő:
Agnieszka Radwanska (lengyel, 7.) - Belinda Bencic (svájci, 8.) 6:2, 6:2

A papírformának megfelelően az első helyen kiemelt Irina Begu nyerte az 500 ezer dollár (137,5 millió forint) összdíjazású szöuli keménypályás női tenisztornát. A 25 éves román játékos a vasárnapi döntőben két sima játszmában múlta felül a fehérorosz Aliakszandra Szasznovicsot, ezzel pályafutása második tornagyőzelmét aratta.

Begu (román, 1.) - Szasznovics (fehérorosz) 6:3, 6:1