Pályafutása utolsó meccsét játszotta az amerikai Mardy Fish, aki a US Open második fordulójában öt játszmában kikapott a spanyol Feliciano Lopeztől. Egy másik nagy csatát azonban megnyert.

A 33 éves Fish problémái három éve kezdődtek, éppen a US Openen, miután visszalépett a Roger Federer elleni, negyedik fordulóbeli mérkőzéstől, pánikrohamot kapott a repülőtéren, és nem tudott felszállni a Los Angeles-i járatra. A pánikbetegség elhatalmasodott rajta, csak öt nappal később egy magánrepülővel mert hazamenni, de három hónapig ki sem mozdult az otthonából.

"Harmincpercenként jöttek a rohamok, nem tudtam egyedül utazni és aludni. Maradt a gyógyszeres kezelés és a terápia" - emlékezett vissza a szörnyű időkre. Hatalmas erőfeszítésébe került, de 18 hónap kihagyás után visszatért, és nem volt kérdés számára, hogy az amerikai közönség kedvenceként a US Opent is bevállalja.

A görcsök legyőzték

Az első fordulóban négy játszmában nyert az olasz Marco Cecchinato ellen, majd a második körben három szett után még jobban állt, mint a spanyol Feliciano Lopez, és a negyedikben 5:4-es vezetésénél a mérkőzésért adogathatott. Lopez azonban nullára vette el Fish adogatását, majd a következő két játékot megnyerve egyenlített, az ötödikben pedig már jobban bírta erővel, miközben Fish mindkét lába folyamatosan görcsölt.

Fish személyében egy nagy sportember teszi le az ütőt Forrás: AFP

Lopez a meccs után a Twitter-oldalán azt írta, Fish játszott jobban, de a tenisz néha őrült dolgokat produkál. A társak közül sokan üzentek a Twitteren a búcsúzó Fishnek, Nick Kyrgios, Juan Martin del Potro és Andy Murray is kedves szavakkal köszönt el tőle.

Segíteni szeretne a sorstársain

Fish 2004-ben olimpiai ezüstérmet nyert Athénban, emellett hat ATP-tornán győzött, és 2012-ben állt a legjobban a világranglistán, amikor hetedik volt. Az utolsó meccse után azt mondta, a jövőben szeretne segíteni azokon az embereken, akik hasonló problémákkal küzdenek, mint ami neki elvett hosszú hónapokat a pályafutásából.

A többi férfi meccs közül mindössze egy hozott igazán meglepő eredményt, a kazah Kukuskin ugyanis legyőzte a 17. kiemelt bolgár Dimitrovot. A világelső Djokovic simán nyert, ahogy Nadal és Tsonga is. A nőknél mindkét Williams nővér továbbment, de Venusnak ehhez három szett kellett Falconi ellen.

Marosiék kiestek

Mi is érdekeltek voltunk, mivel Marosi Katalin Okszana Kalasnyikova oldalán párosban lépett pályára, de három szettben kikaptak az Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román kettőstől.

A Marosi Katalin, Okszana Kalasnyikova magyar, grúz páros három játszmában kikapott az Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román kettőstől az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában, szerdán. Marosiék 5:0-ra elhúztak, és 28 perc alatt nyerték 6:2-re az első szettet.

A folytatásban azonban feltámadt a rivális, gyorsan brékelt, és végül 6:3-mal egyenlített. A döntő szett elején ismét a románok kerültek lépéselőnybe, majd könnyedén, 6:2-re hozták ezt is. A mérkőzés 1 óra 47 percig tartott.

Az egyestől már búcsúzott Babos Tímea - oldalán Kristina Mladenoviccal - közép-európai idő szerint csütörtök 17 órakor kezd: a harmadik helyen rangsorolt magyar, francia kettős ellenfele az Andreea Mitu, Teliana Pereira román, brazil duó lesz a páros első fordulóban.

Sztahovszki (ukrán) - Marcsenko (ukrán) 6:4, 7:6 (7-2), 4:6, 6:4
Ferrer (spanyol, 7.) - Krajinovic (szerb) 7:5, 7:5, 7:6 (7-4)
Cilic (horvát, 9.) - Donszkoj (orosz) 6:2, 6:3, 7:5
Raonic (kanadai, 10.) - Verdasco (spanyol) 6:2, 6:4, 6:7 (5-7), 7:6 (7-1)
Goffin (belga, 14.) - Berankis (litván) 5:7, 6:4, 3:6, 6:2, 6:1
Lopez (spanyol, 18.) - Fish (amerikai) 2:6, 6:3, 1:6, 7:5, 6:3
Bautista (spanyol, 23.) - Carreno (spanyol) 4:6, 6:4, 6:0, 2:6, 6:4
Chardy (francia, 27.) - Klizan (szlovák) 7:5, 6:4, 7:6 (7-1)

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru (román) - Marosi Katalin, Okszana Kalasnyikova (magyar, grúz) 2:6, 6:3, 6:2