Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán párosban bejutott az elődöntőbe a sydneyi keménypályás tenisztorna női versenyében.

Babos és partnere a szerdai negyeddöntőben - akárcsak az előző körben - döntő rövidítés után, 1 óra 12 perc alatt győzött a Caroline Garcia, Katarina Srebotnik francia, szlovén duó felett.

Babosék az elődöntőben az első helyen kiemelt amerikai Raquel Kops-Jones – Abigail Spears kettőssel találkoznak. Babos tavaly a cseh Lucie Safarovával megnyerte női párosban a sydneyi tornát.

eredmény, női páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia) - Caroline Garcia, Katarina Srebotnik (francia, szlovén) 3:6, 6:3, 10-8 - döntő rövidítés

Fucsovics Mártonnak is jó napja volt, mivel továbbjutott az Australian Open selejtezőjének első fordulójából. A világranglistán 158., 22 éves magyar játékos szerdán 1 óra 18 perc alatt 6:4, 6:3-ra verte a chilei Hans Podlipnik-Castillót, és a következő körben a 26. helyen kiemelt ukrán Ilja Marcsenko vár rá, aki 144. az ATP-rangsorban. A 128-as főtáblára kerüléshez három mérkőzést kell nyerni.

Tommy Robredo személyében már a negyedik kiemelt teniszező lépett vissza játék nélkül a 464 490 dollár (125 millió forint) összdíjazású aucklandi férfi tornán. A spanyol játékos csípősérülésre hivatkozva mondta le nyolcaddöntős mérkőzését. Korábban a kiemeltek közül az elsőként rangsorolt spanyol David Ferrer és a címvédő amerikai John Isner fáradtság, míg a francia Gael Monfils személyes okok miatt lépett vissza.

A szervezők további bánatára szerdán kiesett a második helyen rangsorolt lett Ernests Gulbis és a harmadikként kiemelt spanyol Roberto Bautista Agut is.

eredmények, nyolcaddöntő:
Vesely (cseh) - Gulbis (lett, 2.) 6:2, 3:6, 6:1
Mannarino (francia) - Bautista Agut (spanyol, 3.) 6:2, 2:1-nél Bautista Agut feladta
Anderson (dél-afrikai, 4.) - Struff (német) 7:6 (8-6), 6:1
Johnson (amerikai, 8.) - Carreno Busta (spanyol) 6:7 (3-7), 6:4, 6:1
Ramos-Vinolas (spanyol) - Lu (tajvani, 9.) 6:2, 6:4
Falla (kolumbiai) - De Schepper (francia) 6:2, 6:4
Pouille (francia) - Venus (új-zélandi) 7:5, 6:4
Young (amerikai) - Schwartzman (argentin) 2:6, 6:4, 6:1

A 11 hónapi kényszerpihenő után visszatért, címvédő Juan Martín del Potro sikerrel folytatta szereplését a sydneyi tornán, ahol a férfiak versenyében az első helyen kiemelt olasz Fabio Fogninit verte három szettben.

A 2009-es US Open argentin bajnoka, aki korábban volt negyedik is a világranglistán, és hosszan tartó sérülése következtében egészen a 338. pozícióba esett vissza, 108 perc alatt kerekedett felül riválisán, s lépett tovább a negyeddöntőbe.