Babos Tímea és az amerikai Eric Butorac duója sikerrel vette csütörtökön az első fordulót, s ezzel bejutott a legjobb 32 közé vegyes párosban Wimbledonban.

vegyes páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai) - Philipp Oswald, Yvonne Meusburger (osztrák) 6:0, 4:6, 6:3

A Roland Garroson elődöntős kettős 1 óra 17 perc alatt győzte le osztrák riválisát.

Babosék a negyedik helyen kiemelt Leander Paes, Cara Black indiai, zimbabwei duó ellen vívják majd következő meccsüket.

Babos egyesben már a nyitókörben búcsúzott, női párosban viszont ugyancsak bejutott a második fordulóba a francia Kristina Mladenovic oldalán.

Az idei Australian Openen győztes Stanislas Wawrinka négy szettben nyert a tajvani Lu Jen-Hszun ellen, ezzel bejutott a 32 közé. A nap egyik legizgalmasabb mérkőzésén a francia Jo-Wilfried Tsonga a döntő szettben 14:12-re múlta felül az amerikai Sam Querreyt. Ezt a találkozót még szerdán kezdték el, de sötétedés miatt félbe kellett szakítani.

eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért), férfiak:
Federer (svájci, 4.) - Muller (luxemburgi) 6:3, 7:5, 6:3
Isner (amerikai, 9.) - Nieminen (finn) 7:6 (19-17), 7:6 (7-3), 7:5
Wawrinka (svájci, 5.) - Lu (tajvani) 7:6 (8-6), 6:3, 3:6, 7:5
Tsonga (francia, 14.) - Querrey (amerikai) 4:6, 7:6 (7-2), 6:7 (4-7), 6:3, 14:12
Robredo (spanyol, 23.) - Mannarino (francia) 6:4, 6:1, 7:6 (7-5)
Isztomin (üzbég) - Reister (német) 7:6 (9-7), 6:4, 6:4
Nadal (spanyol, 2.) - Rosol (cseh) 4:6, 7:6 (8-6), 6:4, 6:4
Raonic (kanadai, 8.) - Sock (amerikai) 6:3, 6:4, 6:4
Nisikori (japán, 10.) - Kudla (amerikai) 6:3, 6:2, 6:1
Kyrgios (ausztrál) - Gasquet (francia, 13.) 3:6, 6:7 (4-7), 6:4, 7:5, 10:8
Bolelli (olasz) - Kohlschreiber (német, 22.) 4:6, 6:4, 6:3, 2:6, 7:5
Vesely (cseh) - Monfils (francia, 24.) 7:6 (7-3), 6:3, 6:7 (1-7), 6:7 (3-7), 6:4
Kukuskin (kazah) - Dancevic (kanadai) 6:3, 6:3, 6:2
Kubot (lengyel) - Lajovic (szerb) 6:7 (4-7), 7:6 (7-4), 6:3, 7:6 (7-3)