Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccal az oldalán közel 2 és fél órás küzdelem után bejutott a 32 közé a wimbledoni nyílt teniszbajnokság női páros mezőnyében.

A 14. helyen kiemelt kettős három játszmában győzte le a Karolina Pliskova, Kristyna Pliskova cseh duót, és a következő körben a Belinda Bencic, Cvetana Pironkova svájci, bolgár páros vár rá.

Babosék 3:3 után sorozatban három játékot nyerve hozták az első játszmát, a másodikban az ellenfél már 5:2-re vezetett, majd végül rövidítésben egyenlítettek. A harmadik szettben mindenki hozta az adogatójátékát, majd 11:10-nél a magyar, francia kettős brékelt, és ezzel továbbjutott.

Babos egyesben hétfőn búcsúzott, miután az első fordulóban 2:6, 7:6 (9-7), 6:0-ra kikapott a hazai közönség előtt szereplő Naomi Broadytól.

eredmény, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 14.) - Karolina Pliskova, Kristyna Pliskova (cseh) 6:3, 6:7 (5-7), 12:10

Az első helyen kiemelt, tavaly döntős szerb Novak Djokovic négy játszmában győzte le a cseh Radek Stepaneket. A nap nagy vesztese David Ferrer, aki öt szettben kapott ki az orosz Andrej Kuznyecovtól. Ferrer ezt megelőzően sorozatban 17 Grand Slam-viadalon jutott el legalább a harmadik körig, utoljára a 2010-es Australian Openen nem került a 32 közé.

A nőknél a nyolcadikként rangsorolt fehérorosz Viktorija Azarenka esett ki szerdán. A volt világelső - aki hosszú ideig lábsérüléssel bajlódott - öt hónap után hétfőn nyerte első mérkőzését.

eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért), férfiak:
Djokovic (szerb, 1.) - Stepanek (cseh) 6:4, 6:3, 6:7 (5-7), 7:6 (7-5)
Mayer (argentin) - Bagdatisz (ciprusi) 7:6 (7-4), 4:6, 6:1, 6:4
Chardy (francia) - Matosevic (ausztrál) 6:7 (5-7), 7:6 (9-7), 7:6 (11-9), 4:6, 7:5
Murray (brit, 3.) - Rola (szlovén) 6:1, 6:1, 6:0
Anderson (dél-afrikai, 20.) - Roger-Vasselin (francia) 7:6 (7-0), 1:6, 6:3, 6:4
Sztahovszki (ukrán) - Gulbis (lett, 12.) 6:4, 6:3, 7:6 (7-5)