Gulbis döntő szettben verte Federert

FEDERER, Roger Párizs, 2014. május 28.
A svájci Roger Federer az argentin Diego Sebastian Schwartzman ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2014. május 28-án.  (MTI/EPA/Y
Párizs, 2014. május 28. A svájci Roger Federer az argentin Diego Sebastian Schwartzman ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2014. május 28-án. (MTI/EPA/Yoan Valat)
Ernests Gulbis öt szettben legyőzte Roger Federert a Roland Garros negyedik fordulójában, a következő körben Tomas Berdychhel találkozik majd.

Roland Garros, férfi egyes, nyolcaddöntő:
Gulbis (lett, 18.) - Federer (svájci, 4.) 6:7(5), 7:6(3), 6:2, 4:6, 6:3

Az első szettet még behúzta Federer, de már ott is rövidítésre kényszerítette Gulbis. A lett külsőre is érettebb lett, szakállat növesztett, így többé már nem olyan kisfiús, mint pár éve, ezzel összhangban pedig a játéka is férfiasabbá vált.

A második szettben Federer közel állt a 2-0-hoz, de Gulbis visszajött breakhátrányból, majd ezt a rövidítést már megnyerte. Egy sima Gulbis-szett következett, majd a volt világelső összekapta magát, kiegyenlített.

Federer a hajrája kifulladt Forrás: MTI/EPA/Yoan Valat

A döntő szettben Federernek már breaklabdája sem volt, Gulbis viszont háromból egyszer elvette az ellenfele adogatását, több nyerőt is ütött nála (11-6), és csak eggyel többet hibázott (7-6). Gulbis megérdemelten jutott a negyeddöntőbe, ahol Tomas Berdychhel találkozik majd.

"Nagyon közel álltam ahhoz, hogy 0-2-re álljak, de szerencsére elég fitt vagyok egy ötszetteshez" - nyilatkozta később Gulbis az Eurosporton. "Próbáltam a fonákját támadni, rámenni a gyengéjére. A végén a szervái meginogtak, ez is fontos volt."

Két meccset is az előző napról fejeztek be: Fernando Verdasco sima három szettben búcsúztatta Richard Gasquet-t, Andy Murray pedig végül legyűrte Philipp Kohlschreibert, döntő szett 7-7-ről indulva (a vége: 3:6, 6:3, 6:3, 4:6, 12:10).

Berdych minden egyes szettben elvette egyszer John Isner félelmetes adogatását, a magáénál pedig erősen koncentrált, így jutott a nyolc közé. A cseh tavalyi Davis-kupa-döntős ellenfele, Novak Djokovic fél hat után kezdte a Jo-Wilfried Tsonga elleni meccsét. És hétre be is fejezte, ugyanis rendkívül simán, 6:1, 6.4, 6:1-re nyert, egy perc híján másfél óra alatt.

Djokovic a szintén három szettben nyerő Milos Raoniccsal találkozik a negyeddöntőben, majd a győztes a Berdych-Gulbis továbbjutójával elődöntőzik.

A másik ágon a Nadal-Lajovic győztese az Anderson-Ferrer továbbjutójával találkozik, a Garcia-Lopez - Monfils nyertesére a Verdasco-Murray győztese vár.