Rafael Nadal kétórás meccsen, szetthátrányból győzött a világranglistán 162. Peter Gojowczyk ellen 4:6, 6:2, 6:3-ra.

Rafael Nadal csütörtökön 0:3-ról nyert játszmát Ernests Gulbis ellen, pénteken szintén 0:3-ra állt, ám ezúttal el is vesztette az első szettet.

A katari torna elődöntőjében a világranglistán 162. Peter Gojowczyk volt a spanyol klasszis ellenfele. Nadal kissé rozsdásan kezdett, majd átmeneti javulás után is hagyott esélyt Gojowczyknak, aki élt is ezzel, és elcsent egy szettet a világelsőtől.

A mallorcai azonban nem ijedős fajta, a második játszmát uralta, mi több, be is húzta 6:2-vel. Döntő szett következett, melyben a 24 éves német reménység ugyan megtette, ami tőle telt, ám ez csak arra volt elég, hogy kereken kétórás meccsen bukja az elődöntőt.

Nadal döntőbeli ellenfele, Gael Monfils nem gatyázott ennyit Florian Mayerrel: mindössze 44 perc után már 6:3, 4:0-ra vezetett, végül a második játszmát is behúzta 6:2-vel.