Kapás Boglárka hetedik helyen végzett az 1500 méteres gyorsúszás döntőjében a barcelonai világbajnokságon. Hosszú Katinka és Biczó Bence lemaradt a döntőről, előbbi a kilencedik időt úszta 200 m gyorson, utóbbi 200 m pillangón tizenkettedik lett az elődöntőben.

A 400 m gyorson ötödik helyen záró, az előfutamban óriási országos csúcsot úszó Kapás sokáig stabilan tartotta a hatodik helyet, végül a chilei Schimpl megelőzte, így hetedikként zárt 16:06.89 perces idővel, amivel négy másodperccel elmaradt a hétfőn úszott teljesítményétől.

Kapás Boglárka eddig mindkét számában döntős volt, és még hátravan a 800 m gyors, amelyben szintén jó esélye van Forrás: MTI/Kovács Anikó

Az első helyért óriási csatát vívott a dán Lotte Friis és az amerikai Katie Ledecky, akik nem csak egymás, hanem a világcsúcs ellen is küzdöttek. Ledecky az utolsó százon hagyta faképnél a dánt, és végül elképesztő nagy világcsúcsot úszva nyert aranyat. Az új világrekord 15:36.53 perc, amely hat másodperccel jobb az eddiginél.

"Nagyon erősen kezdtem, de hát szerettem volna tartani a lépést a többiekkel - mondta Kapás. - Nem akartam lemaradni, és a friss országos csúcsomat is szerettem volna tovább javítani. Hajtottam, amíg bírtam, most ennyi volt bennem. Van két napon a 800 méter előtt, hogy kipihenjem magam, szerintem elég lesz rá."

A hétfőn 200 vegyesen világbajnoki címet szerző Hosszú Katinka négy századdal lemaradt a döntőről 200 gyorson. Hosszú az első elődöntőben úszott, amelyben negyedikként zárt 1:56.80 perces idővel, és mivel a másik futamban öten is jobbat úsztak nála, így pont nem fért be az első nyolcba.

"Kicsit elfáradtam, így aztán a hajrában már nem voltam annyira gyors, hogy elég legyen a döntőhöz. Hozzátartozik, hogy korábban ebben a számban nem sokszor versenyeztem. Igyekszem magam kipihenni a szerdai 200 pillangóra" - mondta Hosszú.

Szintén nem jutott tovább Biczó Bence, aki a saját futamában a hatodikként csapott célba 1:56.48 perces idővel a 200 m pillangóúszás elődöntőjében. Biczó összesítésben a tizenkettdik lett, 39 századdal kellett volna jobbat úsznia a döntőhöz.

"Az Universiadén elért eredményemmel most másodikként jutottam volna a döntőbe. Ha tudnám, mi hiányzott az utolsó ötven méteren - mert az nagyon fájt, nem tudtam úgy jönni, ahogy akartam -, akkor most vigyorogva jönnék, döntősként. Egy biztos, otthon sok mindenről kell beszélnünk az edzőmmel. Alapvetően nem vagyok elégedetlen, mert nagyon sok mindenben fejlődtem technikailag két évvel ezelőtti vébéhez képest. Remélem, hiszem, lesz ez még sokkal jobb is."

A francia Yannick Agnel simán győzött 200 gyorson, több mint egy másodpercet vert a második helyezettre, az amerikai Conor Dwyerre. Meglepetésre az ötszörös olimpiai bajnok Ryan Lochte a dobogóra sem fért fel.

A tavalyi olimpián négy aranyat és egy bronzérmet összeúszó Missy Franklin pályafutása ötödik világbajnoki címét nyerte, amikor 100 háton magabiztosan hagyta maga mögött a mezőnyt. A szintén olimpiai bajnok litván Ruta Meilutyte kissé csalódott volt, hogy az elődöntőben úszott világcsúcsát nem tudta tovább javítani 100 mellen, de az aranyérem kárpótolhatta ezért.