Társoldalunk:

Kozák legyőzte Janicsot a válogatón

2013.05.24. 17:06

Az olimpiai címvédő Kozák Danuta nyerte a női kajak egyesek 500 méteres számát a szegedi válogatóversenyen, így ebben a számban ő képviseli a magyar színeket a júniusi Eb-n. A férfi K2 1000 méteren sem tudták megverni az olimpiai aranyérmes hajót, Dombi Rudolf és Kökény Roland győzött.

Kozák mögött a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa ért célba, a harmadik Kárász Anna lett. A szintén háromszoros olimpiai bajnok, 31-szeres világbajnok Kovács Katalin a negyedik helyen végzett.

Kozák ezzel kiharcolta a részvétel jogát a június közepén sorra kerülő portugáliai Európa-bajnokságon, és előnybe került az augusztus végén rajtoló, duisburgi vb-t tekintve is.

Storcz Botond szövetségi kapitány a nőknél az egyes és páros teljesítmények alapján tesz majd javaslatot a négyes összeállítására.

A férfi kajak kettesek 1000 méteres versenyében is egy londoni aranyérmes egység, Dombi Rudolf és Kökény Roland diadalmaskodott, míg K-1-ben a fiatal Dombvári Bencéé lett az elsőség.

A kenu kettesek egy kilométeres küzdelmét a két héttel ezelőtti szegedi Világkupa-viadalon meglepetésre győztes Mike Róbert, Vasbányai Henrik duó nyerte, így immár ez a hajó is Eb-résztvevő.

A férfi kajak egyeseknél 1000 méteren a honvédos Dombvári Bence győzött, a többszörös világ- és Európa-bajnok Kucsera Gábor ötödik lett.

Női K1 500 m:
1. Kozák Danuta (UTE)  1:56.290 perc
2. Douchev-Janics Natasa (Graboplast-Győr) 1:57.360 
3. Kárász Anna (Démász-SZVE) 1:59.620 
4. Kovács Katalin (Honvéd) 1:59.940 
5. Vad Ninetta (KSI SE) 1:59.995 
6. Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast-Győr) 2:00.370 
7. Szabó Gabriella (Honvéd) 2:01.460 
8. Medveczky Erika (KDSE) 2:04.380

Férfi C2 1000 m
1. Mike Róbert, Vasbányai Henrik (KSI SE) 3:56.457
2. Kiss Tamás, Korisánszky Dávid (Csepeli KKE) 3:58.743
3. Sarudi Pál, Varga Dávid (Épitők, Graboplast-Győr) 3:59.565 

Férfi K1 1000 m
1. Dombvári Bence (Honvéd) 3:46.680
2. Bozsik Gábor (Démász-SZVE) 3:47.484 
3. Kugler Attila (Vasas) 3:49.374

Férfi K2 1000 m:
1. Dombi Rudolf, Kökény Roland (Építők, EKKSE) 3:19.107
2. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (Vasas) 3:20.643
3. Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor (Honvéd) 3:21.081