Babos Tímea a luxemburgi Mandy Minella oldalán bejutott a legjobb négy közé a marokkói Marrákesben zajló, 235 ezer dollár összdíjazású, salakpályás nőitenisz-tornán.

Babos - aki egyesben kedden búcsúzott - és párja 1 óra 32 perc alatt, döntő rövidítésben diadalmaskodott a Eva Hrdinova, Karolina Pliskova kettős ellen úgy, hogy a második szettben meccslabdát hárított.

Babosék az elődöntőben a Lourdes Dominguez Lino, Arantxa Parra Santoja spanyol, Paula Kania, Raluca Olaru lengyel, román duó összecsapásának győztesével találkoznak. A viadal másik magyar érdekeltje, Czink Melinda egyből búcsúzott egyesben, miután két szettben kikapott az olasz Flavia Pennettától.

eredmény, páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 3. ) - Eva Hrdinova, Karolina Pliskova (cseh) 3:6, 7:6 (7-1), 10-8 - döntő rövidítés

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Flavia Pennetta (olasz) - Czink Melinda 6:1, 7:6 (7-2)

A hatodik helyen kiemelt ausztrál Samantha Stosur már a nyitókörben búcsúzott a Stuttgartban zajló, 795 ezer dollár összdíjazású, salakpályás női tornán, mivel szerdán két játszmában kikapott a szerb Jelena Jankovictól.

Görges (német) - Flipkens (belga) 6:2, 2:1-nél Flipkens feladta

A hétszeres győztes, címvédő spanyol Rafael Nadal sima két szettben nyert szerdán az argentin Carlos Berlocq ellen a barcelonai, 2,17 millió euró összdíjazású, salakpályás férfi torna második fordulójában. Nem jutott ugyanakkor a legjobb 16 közé az első helyen kiemelt, szintén spanyol David Ferrer, három játszmában kikapott ugyanis az orosz Dmitrij Turszunovtól.

Paire (francia, 13.) - Andujar (spanyol) 6:4, 5:7, 6:3

A harmadikként kiemelt olasz Andreas Seppi kikapott a cseh Lukas Rosoltól a 469 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi verseny szerdai nyolcaddöntőjében.