Nagy csatát vívott egymással a törökországi rövidpályás úszó-vb előfutamában a 200 mellen olimpiai címvédő Gyurta Dániel és a nagypályás világcsúcstartó Jamagucsi Akihiro. A japán 7 századdal a magyar előtt végezve jutott legjobb idővel az esti döntőbe. Hosszú Katinka mindenkinél gyorsabb volt a 400 gyors előfutamában, így a 100 vegyessel együtt két finálé vár rá pénteken. Cseh László sikerrel vette a 200 vegyes elődöntőjét, Verrasztó Evelynnek az országos csúcs is kevés volt a továbbjutáshoz 200 háton.

A 18 éves Jamagucsi az olimpiára nem jutott ki, de már szeptemberben megdöntötte Gyurta londoni világcsúcsát, és a rövidpályás vb-n is megnyerte első csatájukat. A legerősebb úszóknak szánt hatodik előfutamot a japán 2:03,57-tel nyerte, így a legjobb idővel döntős, Gyurta mindössze 7 századdal mögötte ért célba.

A vb-n egy aranynál és egy bronznál tartó Hosszú Katinka 400 méter gyorson egyedüliként ért célba 4:04 percen belül (4:03.49), így a legjobb idővel várhatja az esti döntőt. Emellett Jakabos Zsuzsannával együtt érdekelt lesz a 100 vegyes fináléjában is.

A hosszabbik vegyesúszásban ezüstérmet szerzett Cseh László 200 vegyesen a 4. idővel jutott az esti döntőbe, a legjobb időt az amerikai Lochte úszta.

Verrasztó Evelyn 200 háton hiába úszott 2:05,83 perces országos csúcsot, hajszállal lemaradt a döntőről, miután összesítésben 9. lett.

Nem jutott tovább 50 méter háton Bernek Péter (24.23 másodperc, 23. hely) és Balog Gábor (25.26 mp, 24.). 50 méter pillangón Pulai Bence (23.92 mp, 26.) és Takács Krisztián (24.23 mp, 37.) esett ki, 400 méter gyorson pedig Gyurta Gergely (3:47.19 p, 23.) és Rákos Patrik (3:47.56, 24.) búcsúzott.