Zentai magyar teniszező Federer és McEnroe nyomdokán

Rangos nemzetközi tenisztornát nyert, és egyre magasabbra jut az ifjúsági világranglistán a 17 éves Györe László.

A zentai teniszező a délvidéki Vajma.info beszámolója szerint az amerikai Plantationben megrendezett ifjúsági tornát, az Orange Bowlt nyerte meg, miután a döntőben 6:4, 6:4-re legyőzte a svéd Elias Ymert.

Györe a negyeddöntőben az ifjúsági világranglista harmadik helyezettjét, az olasz Gianluigi Quinzit is felülmúlta, legutóbb a 18. helyen állt a rangsorban, most legalább hat-hét helyet javít. December elején a világ egyik legismertebb ifjúsági versenyén, az Eddie Herr-tornán döntős volt.

Györe előtt szerbiai teniszező még soha nem nyerte meg az Orange Bowl ifjúsági versenyét. Korábban olyan ismert teniszezők győztek a korosztályos tornán, mint Roger Federer, Markosz Bagdatisz, Björn Borg, Ivan Lendl, John McEnroe és Andy Roddick.