Sima három szettben győzött a visszavonulásra készülő Andy Roddick a US Open második fordulójában Bernard Tomic ellen. A huszadik kiemelt hazai kedvenc csütörtökön jelentette be, hogy ez lesz az utolsó tornája, azaz a 19 éves ausztrál elleni lehetett volna az utolsó meccse.

A US Open 2003-as győztesének azonban működtek a szervái, ahogy az elmúlt 11 évben szinte mindig, és egy-egy brékkel behúzta az első két szettet. A harmadik már simán, 6:0-lal lett az övé.

A meccs mindössze 1 óra 27 percig tartott, Tomic egyetlen bréklabdáig sem jutott el. "Jól játszottam, nem tudom, miért. Sokk meccsen túl vagyok már, de ez másképp volt idegtépő, mint a többi" - mondta később Roddick.

Forrás: AFP/Emmanuel Dunand

A következő körben a világranglistán 59. Fabio Fogninivel találkozik majd az amerikai.

A nőknél a világelső Viktorija Azarenka mindössze egyetlen gémet veszítve győzte le a kínai Csenget, míg Marija Sarapova kettőt engedett át az amerikai Burdette-nek.

férfi egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Djokovic (szerb, 2.) - Dutra Silva (brazil) 6:2, 6:1, 6:2
Ferrer (spanyol, 4.) - Sijsling (holland) 6:2, 6:3, 7:6 (14-12)
Del Potro (argentin, 7.) - Harrison (amerikai) 6:2, 6:3, 2:6, 6:2
Tipsarevic (szerb, 8.) - Baker (amerikai) 6:4, 6:3, 6:4
Isner (amerikai, 9.) - Nieminen (finn) 6:3, 6:7 (5-7), 6:4, 6:3
Gasquet (francia, 13.) - Klahn (amerikai) 6:3, 6:3, 6:1
Dolgopolov (ukrán, 14.) - Bagdatisz (ciprusi) 6:4, 3:6, 6:0, 7:6 (7-5)
Wawrinka (svájci, 18.) - Darcis (belga) 6:7 (6-8), 6:3, 4:6, 6:1, 7:5
Kohlschreiber (német, 19.) - Paire (francia) 6:7 (4-7), 6:3, 3:6, 6:2, 7:6 (7-4)
Roddick (amerikai, 20.) - Tomic (ausztrál) 6:3, 6:4, 6:0
Benneteau (francia, 31.) - Novikov (amerikai) 3:6, 6:4, 7:6 (7-1), 7:5
Mayer (argentin) - Robredo (spanyol) 6:1, 6:4, 4:6, 7:5
Johnson (amerikai) - Gulbis (lett) 6:7 (3-7), 7:6 (7-5), 6:3, 6:4