Cseh László nyerte a 400 méteres vegyesúszást a Lengyelországban zajló rövidpályás Európa-bajnokságon, megelőzve a címvédő, ezúttal ezüstérmes Verrasztó Dávidot.

A csütörtöki nyitónapon 200 vegyesen diadalmaskodó Cseh László már az első 25 méter során az élre állt, és hosszról hosszra növelte az előnyét. Egy idő után csupán Verrasztó Dávid tudta vele tartani a tempót, de ő sem tudta befogni Cseht, aki 12. Európa-bajnoki aranyát nyerte meg.

Cseh László 4 perc 1,68 másodperces idejénél 2011-ben csak az amerikai Michael Phelps úszott jobbat, míg Verrasztó 4 perc 3,03 másodperccel lett második.

A férfi 100 mell döntőjében Gyurta Dániel (57,56 mp) nem tudott a dobogóra állni, miután az ötödik helyen végzett, ugyanitt Financsek Gábor (59,07 mp) kilencedik lett, a számot a dán Alexander Dale Oen nyerte.

A 100 női vegyes elődöntőjéből Jakabos Zsuzsanna (59,77 mp) a legjobb, Verrasztó Evelyn (59,92 mp) pedig a harmadik idővel jutott be a fináléba.

A férfi 100 gyors elődöntőjében futamát megnyerve, összesítésben a második idővel jutott be a fináléba Takács Krisztián (47,59 mp), míg Kozma Dominik (47,82 mp) a negyedik idővel szintén döntős.

Bohus Richárd 50 m háton, Tompa Orsolya pedig 50 m pillangón nem jutott be az esti döntőbe. Bohus a délutáni elődöntőben 24,75-tel csapott a célba, ezzel futamában tizedik, összesítésben tizenkilencedik lett. Tompa az elődöntőben 27,10-et ért el, így egy ellenfelét megelőzte futamában, összesítésben pedig ő is tizenkilencedik lett.

A magyar válogatott öt éremnél (két arany, két ezüst, egy bronz) jár eddig az Eb-n.