Kiesett Babos Tímea az ifjúsági olimpia elődöntőjében, a magyar teniszező nem bírt a kínai Cseng Szaj-szajjal. Zsiga Máté a negyeddöntőben kapott ki bosnyák ellenfelétől. Az egyesben elszenvedett veresége után Babos párosban javított, és belga partnerével bejutott az elődöntőbe.

Nem jutott döntőbe a szingapúri ifjúsági olimpián Babos Tímea. Az idei wimbledoni tornát junior párosban megnyerő Babos ettől függetlenül a torna után átveszi a vezetést a junior-világranglistán. A magyar tehetség a negyedik helyről várta a szingapúri játékokat, az előtte lévő hármasból ketten már korábban kiestek, egyikük pedig nem indult ezen a viadalon.

Babos párosban javított, és belga partnerével bejutott az elődöntőbe a Szingapúrban zajló I. ifjúsági olimpia teniszversenyeinek szerdai napján. A viadal honlapja szerint a magyar teniszező és An-Sophie Mestach 4:6, 6:3 után döntő rövidítésben 14-12-re győzte le a japán Isizu Szacsie, Mutagucsi Emi kettőst.

A magyar, belga duó a csütörtöki elődöntőben a kínai Tang Hao Csen és Cseng Szaj-szaj ellen lép pályára.

A fiúknál Zsiga Máté a bosnyák Damir Dzumhurral meccselt a negyeddöntőben, de két szettben vereséget szenvedett.

Ifjúsági olimpia, lányok, elődöntő:
Babos - Cseng Szaj-szaj (kínai) 6:4, 6:1

Fiúk, negyeddöntő:
Zsiga - Damir Dzumhur 6:4, 6:3

Lányok, páros, elődöntő:
Babos, An-Sophie Mestach (magyar, belga) - Isizu Szacsie, Mutagucsi Emi (japán) 4:6, 6:3, 7:6 (14-12)