Cseh László aranyérmet nyert szerdán 200 m vegyesen a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon, ugyanebben a számban Verrasztó Dávid a hatodik lett. A nőknél 100 m gyorson Verrasztó Evelyn az ötödik helyen végzett.

Magyar szempontból a nap legizgalmasabb versenyszámának a 200 méteres vegyes úszás ígérkezett, amelynek előfutamaiban a toronymagasan legjobb időt a hatszoros Európa-bajnok Cseh László úszta.

Az előfutamok során a gyorsváltóval hatodik Cseh 1:58.76 perccel a legjobb időt úszta, Verrasztó Dávid (2:00.77) a hatodik lett, a középdöntőben mindketten javítottak, Cseh 1:58.33-mal, Verrasztó 2:00.43-mal zárt.

Miután az idei világranglista-vezető brit James Goddard hiányzott, a legkomolyabb ellenfélnek az osztrák Markus Rogan, az izraeli Gal Nevo, a svéd Simon Sjödin, illetve a brit Joe Roebuck számított - ők azonban mind 1:59-en kívül úsztak az előfutamok során.

A rajtot Cseh jól kapta el, pillangón másodikként fordult a német Deibler mögött. Háton sikerült átvenni a vezetést, egy testhosszal fordult Rogan előtt, ám az osztrák mellen teljesen ráúszott a magyarra. Az utolsó 50 méteren azonban Cseh a félmásodperces előnyét meg tudta tartani, s 1:57:73-as Európa-bajnoki rekorddal hetedik Eb-aranyát szerezte meg. Verrasztó Dávid 2:00.72-vel a hatodik lett.

"Fantasztikus érzés, nagy csata volt, örülök, hogy nekem jött ki jobban a lépés" - nyilatkozta Cseh a futam után. "Az időeredményem ugyan nem a legjobb, de most a győzelem a lényeg."

Verrasztó Zoltán11977 - 200 m hát

A nők 100 méteres gyorsúszó számában Verrasztó Evelyn az ötödik helyen végzett, az aranyat a brit Francesca Halsall szerezte meg, megelőzve a fehérorosz Aljakszandra Heraszimeniját és a holland Fenja Heemskerket.

1500 méteren Gyurta Gergely a hetedik helyen végzett. A magyar úszó erősen kezdett, 800 és 1000 méter között azonban kiderült, hogy túl nagy a tempó neki, a végéig egy kicsit visszaesett, s keddi 15:12.46 perces eredményétől némileg elmaradva 15:19.27-tel csapott be a hetedik helyen.

Győzött a francia Sebastien Rouault (14:55.17), másodikként a feröeri Pal Jönsen (14:56.90), harmadikként pedig az olasz Samuel Pizetti (14:59.76) végzett.

A 200 méteres mellúszás első elődöntőjében Molnár Ákos a harmadik helyen csapott a célba (2:12.08), Gyurta Dániel (2:10.11) simán nyerte a második futamot, így mindkét magyar bejutott a fináléba. "Megint rajt-cél győzelmet arattam, ahogy elterveztem. Uraltam a mezőnyt, s ezt szeretném holnap is. A döntőben ki akarom hozni magamból, ami bennem van, remélem, sikerül, ehhez úgy kell úsznom, mint ma" - mondta a futam után Gyurta.

200 női vegyesen ismét két magyarért lehetett szorítani, az első középdöntőben Hosszú Katinka javított délelőtti idején (2:11.84), és futamgyőztesként jutott a fináléba. Hasonlóan tett Verrasztó Evelyn is, aki szinte ugyanolyan idővel második lett (2:11.86) a következő futamban.

A férfi 200 pillangó elődöntőjében Gercsák Balázs és Pulai Bence a második futamban egymással is versengett, de végül csupán a 7., illetve a 8. helyet csípték meg, s nem jutottak döntőbe. Összesítésben előbbi 1:59.89 perccel 13., utóbbi 2:00.94-gyel 16. lett.

1. Julija Jefimova (Oroszország) 1:06.32 p
2. Rikke Möller Pedersen (Dánia) és Jennie Johansson (Svédország) 1:07.36-1:07.36

* * *

Az ukrán Ilja Kvasa nyerte a férfi műugrók szerdai 1 méteres versenyét. A két magyar induló, Hajnal András és Kelemen Tamás a délelőtti selejtezőből nem jutott be a délutáni 12-es fináléba: előbbi a 16., utóbbi a 26. helyen végzett.