Aranyérmet szerzett Mészáros Anett a 70 kg-os súlycsoportban a bécsi cselgáncs Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A tavaly világbajnoki második dzsúdós negyedik mérkőzésén, a döntőben a korábbi Eb-győztes szlovén Rasa Srakával nézett farkasszemet, aki 2-1-re vezetett kettejük között, és legutóbbi összecsapásukon is ő győzött a 2009-es tuniszi Világkupa-versenyen. A 30 évesen a legrutinosabbak közé tartozó rivális még a 2003-as düsseldorfi Eb-n diadalmaskodott, 2005-ben bronzérmes lett a kairói vb-n, emellett összesen 23 érmet gyűjtött a Vk-viadalokon.

Kettejük negyedik összecsapásának elején csak egy intés történt az ellenfél kárára, majd 2:20 perc elteltével a magyar ippont érően dobta el riválisát, a bírók meg is adták, ám Mészáros hiába ünnepelt, végül ugyanis az ítéletet visszavonták. Ami késett, nem múlott: mindössze tíz mp-cel később egyértelmű volt Mészáros látványos válldobása, amellyel immár valóban véget vetett a küzdelemnek.

A Honvéd-Kipszer 22 éves versenyzője a magyar cselgáncssport 12. Európa-bajnoki címét szerezte meg.

Forrás: MTI
A válldobás után

"Az első dobásom nem kinn indult, de a bírók nem látták ipponnak" - nyilatkozta az MTI-nek. "Sebaj, megünnepeltettem magam, aztán folytattam tovább a meccset. A második dobás után ravasz módon az ellenfelem is örült, de én csak azt kiabáltam, hogy ippon, ippon, és úgy is lett. Vannak ezek a tréfás technikák, amikor úgy néz ki, mintha az övé lenne a mozdulat, de egyértelműen az enyém volt. Köszönöm a segítséget mindenkinek, a szurkolóknak és főként edzőmnek, Toncs Péternek. Az ő irányításával nagyon feljavult a teljesítményem, és végre elértem azt, amire olyan rég vágytam már: világversenyt nyertem!"

Toncs Péter megkönnyebbülten értékelt: "Az első ippon tényleg nem volt meg, de a második annál inkább. Egy hetet öregedtem."

Pénteken Mészáros mérkőzése előtt Ungvári Attila bronzérmet szerzett a 73 kg-osoknál.

Mészáros Anett
született: 1987. július 14., Budapest
súlycsoportja: 70 kg
klubja: Honvéd-Kipszer
edzője: Toncs Péter
legjobb eredményei: olimpiai hetedik (2008 Peking), világbajnoki ezüstérmes (2009 Rotterdam), világbajnoki bronzérmes (2007 Rio de Janeiro), Európa-bajnok (2010 Bécs), Eb-bronzérmes (2005 Rotterdam), Eb-ötödik (2008 Lisszabon, 2009 Tbiliszi), Mesterek Tornája-bronzérmes (2010 Szuvon), kétszeres Grand Slam-ezüstérmes (2009 Tokió, 2010 Párizs), Grand Prix-győztes (2009 Abu-Dzabi), Grand Prix-ezüstérmes (2009 Tunisz), kétszeres szuper Világkupa-bronzérmes (2007 Hamburg, 2007 Moszkva), háromszoros Vk-bronzérmes (2005 Prága, 2006 Hungária Kupa, 2008 Hungária Kupa), csapat Eb-bronzérmes (2009 Miskolc), U23-as Eb-ezüstérmes (2006 Moszkva), kétszeres U23-as Eb-bronzérmes (2005 Kijev, 2008 Zágráb), junior világbajnok (2004 Budapest), junior vb-ezüstérmes (2006 Santo Domingo), kétszeres junior Európa-bajnok (2004 Szófia, 2006 Tallinn), ifjúsági Európa-bajnok (2003 Baku)