Részvételi rekordot döntött vasárnap a 25. T-Home Vivicittá Városvédő Futás, amelyen összesen 12 400-an indultak.

A városligeti 56-osok terén, azaz új helyszínen elrajtolt sportfesztiválon a futók három számban, a 3,3 km-es Minicittán, a 6,4 km-es Midicittán és a 12 km-es Vivicittán vettek részt, s akinek egyik táv sem volt elég hosszú, az mindhárom viadalt lefuthatta (Vivicittá+). A gyalogolni vágyók 3,3 km-es versenyben indultak, de volt 800 méteres családi futás is a programban.

A 12 km-es távnak 3400-an vágtak neki, közülük Zsiros Mihály, illetve Mihaela Coghin bizonyult a legjobbnak.

* * *

Mindkét nemnél érvényesült a papírforma, így Minczér Albert és Kálovics Anikó sikerével fejeződött be vasárnap az Encsen és környékén rendezett félmaratoni országos bajnokság. A rangos, pénzdíjas viadalon csaknem hatszázan álltak rajthoz, s a szervezők egymillió forintot osztottak szét.

1. Minczér Albert (VEDAC) 1:05.29 ó
2. Tóth Tamás (Micro SC) 1:05.34
3. Kaszár Zsolt (Vossen-Szentgotthárd) 1:05.48

csapat:
1. VEDAC (Minczér Albert, Őri István, Kiss Áron) 3:25.33
2. Buda-Cash Békéscsaba (Balogh István, Tábor Miklós, Gregor László) 3:28.27
3. Vasas SC (Rezessy Gergely, Molnár Ákos, Kustos Szabolcs) 3:31.56.

* * *

A kenyai Henry Sugut, illetve Hellen Kimutai nyerte meg vasárnap a 27. bécsi maratonfutó versenyt.

1. Henry Sugut (kenyai) 2:08:40 ó
2. Joseph Lomala (kenyai) 2:09:32.