A férfiaknál a címvédő lengyel Jaroslaw Janicki, a nőknél pedig - nagy fölénnyel - az orosz Irina Visnyevszkaja nyerte a 20. Bécs-Pozsony-Budapest szupermaratoni versenyt, amely pénteken a Budakeszi és Budapest közötti 21 km-es félmaratoni szakasszal zárult.

Az erősebb nem küzdelmében Zabari János lett a második, Bogár János pedig a harmadik, a hölgyeknél egy magyar, a harmadikként záró Czibók Ágnes állhatott a dobogóra. A pénteki távot - amelynek befutója a városligeti Olof Palme sétányon volt - a tavaly elhunyt, kétszeres olimpiai bajnok kenus emlékének adózva Kolonics György Emlékfutás néven tették meg a résztvevők.