Szávay Ágnes bejutott a moszkvai tenisztorna második fordulójába, miután a negyedik helyen kiemelt olasz Flavia Pennetta szerdán lábsérülés miatt feladta ellene a mérkőzést.

A párosban elszenvedett veresége után egyesben továbbjutott Szávay Ágnes a moszkvai tenisztornán. A világranglistán 46. magyar 1 óra 5 percet tartózkodott a pályán, a találkozó 4:6, 3:0-ás állásnál szakadt félbe.

A 20 éves magyar lány eddig négyszer találkozott a rangsorban 12. riválisával, aki 3-1-re vezetett kettejük különpárharcában. Legutóbb, idén Cincinnatiben az olasz nyert 6:2, 6:4-re.

A moszkvai összecsapás nem úgy indult, hogy Szávay szépít a mérlegen, ugyanis rögtön elvesztette adogatását. A 0:2-ből néhány remek megoldást követően nemsokára 3:2 lett, ám - az időközben térdkötését lecseréltető - Pennetta újabb brékje után már 3:5 állt az eredményjelzőn. A 45 perces nyitójátszma végül 4:6-tal fejeződött be.

A második felvonás az ellenfél hibáival és bátor Szávay-játékkal indult, melyen révén a Vasas játékosa 3:0-ra elhúzott. A lábát húzó, 27 éves olasz ekkor jelezte, hogy fájdalmai miatt nem tudja folytatni a küzdelmet.

Szávay a nyolcaddöntőben a WTA-ranglistán 51., hazai közönség előtt szereplő Vera Dusevinával találkozik. A két játékos eddig kétszer csapott össze, párharcuk 1-1-re áll.

Cuevas (uruguayi, 5.) - Gabasvili (orosz) 3:6, 6:1, 6:4

A 600 ezer euró összdíjazású, fedettpályás stockholmi férfitenisz-torna szerdai játéknapján: