Három magyar aranyat hozott a szegedi kajak-kenu MOL Világkupa zárónapjának délutánja. Vajda Attila ezúttal 500-on is győzött, ahogy a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor és a Kovács Katalin, Janics Natasa kettős is.

Svéd győzelem nyitotta a vasárnap délutáni 500-as döntőket. A világbajnok Anders Gustavsson győzött, Molnár Péter hetediknek hozta be kajakját.

A kenusoknál Vajda Attila gyilkos csatát vívott a Thomas Lück, Vadim Menkov, Silviu Simioncencu trióval. A Démász-Szeged kenusa közepesen kapta el a rajtot, de 200-tól rákapcsolt és lehajrázta riválisait. A mezőny a fent említett sorrendben futott célba, Vajda nyerte tehát a Kolonics György-emlékfutamot. A szám másik magyarja, Volein Viktor hetedik lett.

"Nagyon nem volt könnyű, a mellettem lévő üzbégre figyeltem leginkább. Kemény futam volt, de motivált, hogy a Kolonics György-kupa Magyarországon maradjon" - mondta a parton Vajda.

A nőknél Kozák Danuta jól versenyzett, de a dobogóról az utolsó métereken letaszította a szakma nagy klasszikusa, Josefa Idem.

Párosban Szalai Tamás és Gönczy Gábor, valamint a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kettes is rajthoz állt az A döntőben. Kameráék nagyon határozott versenyzéssel nyerték a Vk-t, mögöttük a norvég és a német egység ért célba. Szalaiék a hetedik helyen végeztek.

"Elégedett vagyok, mert két döntőt nyertem, a tegnapi ugyan B volt, de nem baj" - mondta mosolyogva Kucsera, aki szombaton, 1000 m egyesben esélyesként lemaradt a legjobbak csatározásáról.

Az előző számhoz hasonlóan két magyar finalistája volt a C-2-eseknél is. A hármas pályán a Sáfrán testvérek, Mátyás és Mihály, a hatoson a Széles Gábor, Varga Dávid hajó haladt. Meglepetésre utóbbi kettős teljesített jobban, mely a román és a német egység mögött harmadiknak értek célba.

Kovács Katalin és Janics Natasa párosa zárta a hétvégi Világkupát. Fölényükre nehéz jelzőt találni, maradjunk a tényeknél: három hajó előnnyel nyerték a döntőt, úgy, hogy az utolsó métereken már félgőzzel is alig lapátoltak.

"Nagyon jól kijöttünk a rajtból, megbeszéltük, hogy maximális pályát megyünk, mert az elmúlt napokban elég keveset edzettünk. Nagyon jó kis verseny volt" - értékelt Kovács.