Olasz-amerikai finálé lesz a Fed-kupában

Az amerikai válogatott lesz az címvédő oroszokat búcsúztató olasz együttes ellenfele a női tenisz Fed-kupa novemberi döntőjében, miután vasárnap nagy meglepetésre legyőzte a vendéglátó cseh csapatot Brnóban.

A mindent eldöntő páros mérkőzésen a hazaiak 6:2-re megnyerték az első játszmát és a másodikban 5:2-re vezettek. Liezel Huber, a világ talán legjobb - a rangsorban éllovas - páros játékosának irányításával azonban a tengerentúliak kiegyenlítettek, megnyerték a rövidítést, majd a döntő szettben leiskolázták a cseh duót.

Növeli Mary-Joe Fernandez alakulatának sikerét, hogy - akárcsak az első fordulóban - ezúttal sem játszottak a Williams-testvérek, Venus és Serena.

A rivális olasz gárda egy alkalommal, 2006-ban hódította el a kupát, míg az amerikaiak 18. sikerükre készülnek. Legutóbb 2000-ben diadalmaskodtak.

Eredmények, Fed-kupa, elődöntő:
Csehország - Egyesült Államok 2-3 - végeredmény
Iveta Benesova, Kveta Peschke - Liezel Huber, Bethanie Mattek-Sands 6:2, 6:7, (2-7), 1:6
Lucie Safarova - Mattek-Sands 6:3, 6:1
Petra Kvitova - Alexa Glatch 2:6, 1:6

szombaton:
Benesova - Glatch 1:6, 2:6
Kvitova - Mattek-Sands 6:3, 7:6 (7-2)

Olaszország - Oroszország 4-1 - végeredmény
Sara Errani, Roberta Vinci - Anasztaszja Pavljucsenkova, Nagyja Petrova 1:6, 6:3, 6:4
Flavia Pennetta - Szvetlana Kuznyecova 0:6, 3:6
Fancesca Schiavone - Anasztaszja Pavljucsenkova 7:6 (9-7), 4:6, 6:2