Szófiában a világbajnoki kihívó jogáért folyó Topalov-Kamsky párharc harmadik partija a 37. lépés után döntetlennel végződött. A világos bábukat a hazai pályán játszó bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov vezette. Az amerikai Gata Kamsky ezúttal is Grünfeld védelmet játszotta meg, és korai gyalogáldozatáért elegendő ellenjátékot kapott. A taktikai adok-kapok után sorozatos cserékkel egyszerűsödött az állás, a remivel Topalov 2-1-re vezet, szombaton játsszák a negyedik játszmát, Kamskyé a kezdés joga.

A nyolcjátszmás párharc második partijában időzavarban sorozatos hibákkal elszenvedett veresége után az amerikai Gata Kamsky rendezte sorait.

A harmadik játszmában az első összecsapáshoz hasonlóan a Grünfeld védelmet választotta. A bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov ezúttal más változatot készített elő, de Kamsky ezúttal magabiztos volt. Korai gyalogáldozatával jelentős fejlődési előnyre tette szert, és ez kompenzálta anyagi hátrányát.

Topalov vezetésének birtokában érthetően nem vállalt fölös kockázatot. A sorozatos cserék teljes kiegyenlítéshez vezetettek, a leegyszerűsödött pozícióban lépésismétléssel logikus volt a végkifejlet, a 37. lépésben békét kötöttek a küzdő felek.

A párosmérkőzés állása:
Veszelin Topalov (bolgár, 2796) - Gata Kamsky (amerikai, 2725) 2 - 1

(Topalov -Kamsky döntetlen (Grünfeld védelem, 36)
Kamsky - Topalov 0 - 1 (Spanyol megnyitás, 32)
Topalov - Kamsky döntetlen (Grünfeld védelem, 37)

Topalov,V (2796) - Kamsky,G (2725)
Grünfeld védelem [D81]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Vb3 dxc4 5.Vxc4 Fg7 6.e4 0-0 7.Fe2

Ravaszkodás a lépéssorrendben. 7.Hf3 a6 az ún. magyar változat, amelyet nagymestereink előszeretettel játszottak a 70-es években.

7...a6 8.Ff4 b5!

Hasonló állásban jól ismert gyalogáldozat a gyors fejlődés érdekében.

9.Vxc7 Vxc7 10.Fxc7 b4 11.Ha4 Hc6

Gata Kamsky a bolgár exvilágbajnok két partiban is sikerrel alkalmazott lélektani fegyverével élt, villámgyorsan húzott. A gyalog visszanyerése 11...Hxe4-gyel hiba 12.Hb6 Ba7 13.Fxb8 Bb7 14.Hxc8 tisztnyerés miatt.

12.d5 Hd4 13.Fd3 Fd7 14.Hb6

14...Fb5 15.Fe5 Hxe4

Taktikai adok-kapok kezdődött, mindketten a legjobb lépéseket húzták.

16.Fxg7 Kxg7 17.Fxe4 Bab8 18.0-0-0 Hf5 19.Fxf5 gxf5 20.d6 Bxb6 21.dxe7 Be8 22.Hf3 Bxe7 23.Hd4 Fd7 24.Bhe1 Bxe1 25.Bxe1 Bh6 26.Be7 Bd6 27.He2 Kf6 28.Be3 Fa4 29.b3 Fc6 30.Hf4 a5 31.g3 Fe4 32.f3 Fc6 33.h4 Bd4 34.Kc2 Fb5 35.Hh5+ Kg6 36.Hf4+ Kf6 37.Hh5+ és döntetlen