A négyszeres olimpiai  és ötszörös orosz bajnok Peter Szvidler győzelmével fejeződött be a 7. Gibtelecom 2009 svájci rendszerű viadal. Az utolsó forduló előtt még öten álltak holtversenyben az élen, de Szvidler mellett csak a svájci Vadim Milov tudta megnyerni a sorsdöntő partit. Kettőjük párharcát rapid rájátszás döntötte el, Szvidler 2-0-ra győzött, és 15 ezer fontos első díjat vehetett át. Külön díjazták a legjobb női versenyzőt, a grúz olimpiai bajnokcsapat tagja, Nana Dzagnidze 6 ezer fontot nyert.

Hetedszer rendeztek nagyszabású sakkfesztivált Gibraltáron. 2003-ban az első viadal főcsoportjában 24 nagymester is játszott, az angol Nigel Short és a görög Vasilios Kotronias osztozott a dicsőségen, míg a női sakkozók külön számolt versenyében szép magyar siker született, Medvegy Nóra 1 ponttal megelőzte a svéd Pia Cramlingot. Egy évvel később Short megismételte sikerét, a legszebb játszma díját is elnyerve végzett az élen, Cramling nyerte a női első díjat.

2005-ben ötös holtversennyel zárult a versenyfutás, a spanyol Alekszej Shirov, az örmény Levon Aronjan, az izraeli Emil Szutovszkij, a bolgár Kiril Georgijev éa az ukrán Zahar Efimenko egyforma pontszámmal végzett az élen. A nők versenyében is öten értek el azonos pontszámot, a grúz Ketevan Arahamja-Grant, Pia Cramling, a litván Viktorija Cmilyte, a francia Almira Skripcsenko és a lengyel Iweta Radziewicz. A következő győztes Georgijev volt, pályafutása egyik legszebb sikereként Shirov, Short,Szutovszkij és a moldáv Bologan előtt lett első. A hölgyeknél hármas holtverseny született, a bolgár Antoaneta Sztefanova, a katari Zsu Csen és az ukrán Natalija Zsukova között. Szép örmény siker született a következő évben, Vlagyimir Akopjan győzött neves nagymesterek előtt. Az angol Michael Adams, a török Mikhail Gurevics, a holland Ivan Szokolov, az amerikai Hikaru Nakamura, Georgijev és Szutovszkij előtt. A résztvevők, ezen belül a nagymesterek száma minden korábbi rekordot megdöntött, az esztendő egyik legerősebb nyílt versenye volt. A női első díjat az angol Jovanka Houska kapta, többek között Zsu Csent, Cramlingot és Sztefanovát előzte meg.

A tavalyi tornán Hikaru Nakamura holtversenyben végzett a kínai Bu Xiangzhival, a rájátszást az amerikai sakkozó nyerte meg, 12 ezer font volt a jutalma. A verseny érdekességeként megemlítem, hogy a top kínai négyes állt rajthoz, Ni Hua, Wang Yue és Wang Hao is szerencsét próbált. A nőknél Ketevan Arahamija-Grant, Viktorija Cmilyte, az indiai Harika Dronavalli és Antoaneta Sztefanova végzett 6,5 ponttal, 2.250 fontot kaptak valamennyien.

Idén 31 nagymester is szerencsét próbált, ami igazán szép szám, hiszen a Curos sakkfesztivál különböző tornáin sokan játszottak. A legrangosabb résztvevő az orosz Peter Szvidler volt, a négyszeres olimpiai és ötszörös orosz bajnok svájci rendszerű viadalon hat éve, a moszkvai Aeroflot-tornán játszott! Élő-pontjainak csökkenése azonban negatívan hatott meghívásaira, a szuperversenyek szervezői magasabb pontszámú nagymesterek kegyeit keresik. Szvidler végül veretlenül ért célba, a rájátszáson gond nélkül győzte le holtversenyes társát, a svájci Vadim Milovot. A 15 ezer fontos első díj mellé még 13 Élő-pontot is gyűjtött. Nyolc ellenfele a végsőrangsor első 21 helyezettjéből került ki, Milov csak négy ilyen riválissal mérkőzött meg. Sokáig az első helyre a legnagyobb eséllyel az azeri Vugar Gasimov pályázott, de a befejező három partiját elremizte. A címvédőként induló Hikaru Nakamura két partiját is elbukta, majd nagyot hajrázott, de a záró fordulóban éppen Gasimovval hozta össze a párosítás ördöge.

A 199 fős mezőnyben a paksi Berkes Ferencet a nyolcadik, klubtársait Papp Gábort a 30., Szabó Krisztiánt 33., a nagykanizsaiak büszkeségét, legfiatalabb nagymesterünket, Bérczes Dávidot a 31. helyre rangsorolták. Mind a négyen 6,5 pontot gyűjtöttek, Berkes eredménye csalódás, kétszer kapott ki. Egyik fájó vereségét a nők versenyének első helyezettjétől, a grúzok olimpiai bajnoknőjétől, Nana Dzagnidzétől szenvedte el. Bérczes Dávidhoz nem volt kegyes a párosító program, a második játéknapon Szvidlerrel kellett csatáznia. Papp Gábor az izraeli Borisz Avruktól kapott ki. Szabó Krisztián nem bírt a veterán szlovén Alekszandr Beljevszkijjal és az amerikai Varuzsan Akobjannal.

A 16 fős női versenyben nagy sikert ért el Nana Dzagnidze, egyetlen vereségét Beljavszkijtól szenvedte el. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova reményeit Szvidler döntötte romba. Az első helytől eltekintve a többi holtversenyt a performance-teljesítmény pontszáma döntötte el.