A szombaton 4:07.96 perces kontinensrekorddal megnyert 400 m vegyesúszás után vasárnap - fél másodperccel elmaradva saját Európa-csúcsától (1:56.92) - 200-on is győzött Cseh László a franciaországi nemzetközi viadal vasárnapi zárónapján.

A magyar klasszis 1:57.43 perccel - bő egy másodperces előnnyel - diadalmaskodott a brazilok kiválósága, Thiago Pereira előtt a Mare Nostrum elnevezésű sorozat Canet-en-Roussillon-i záróversenyén.

Rajta kívül még egy magyar győztest avattak vasárnap: Kis Gergő 1500 méteres gyorsúszásban végzett az élen 15:11.69 perccel, ugyanezen a távon Verrasztó Dávid harmadik lett (15:21.49). A dobogón végzett, jelesül másodikként zárt 100 m mellen Gyurta Dániel (1:01.61 p), s ugyanebben a fináléban ötödik lett Bodor Richárd (1:02.38).

Két második helyezést szereztek a nők: Szepesi Nikolett 200 m háton (2:12.85 p), míg Verrasztó Evelyn 200 m vegyesen (2:12.91) állhatott a dobogó második fokára saját országos csúcsát megdöntve, amelyet az idei, eindhoveni Európa-bajnokságon állított fel 2:12.93-nal március 21-én. Ez utóbbi szám döntőjében Hosszú Katinka bronzérmet érő teljesítményt nyújtott (2:15.16).

"Kár, hogy vasárnap estére elromlott az idő, a döntőkre hideg lett, fújt a szél, így különösen méltányolandó a mieink teljesítménye. A két napot együtt nézve azt mondhatom, hogy miután felkészülés közben versenyeztek, tisztességesen szerepeltek Franciaországban. Cseh Laci Európa-csúcsa kiemelkedett, de a 200 vegyesen aratott győzelme, s ideje is dicséretes. 400-on eleve második volt Michael Phelps mögött, most pedig 200-on, ahol amúgy versenyrekorddal nyert, szintén feljött közvetlenül az amerikai mögé a világranglistán.

A többiek is helytálltak, s külön kiemelném a magyar csúcsot elérő Verrasztó Evelyn mellett a kartöréséből épphogy felépült Szepesi Nikolettet, aki máris második tudott lenni 200 háton. Megemlítendő továbbá Dara Eszter és Kovács Norbert: előbbi a szombati 2:09.91-es idejével olimpiai A szintet úszott 200 m pillangón, utóbbi pedig 1:50.92-vel vasárnap B szintes lett 200 gyorson" - értékelt Kiss László, a válogatott szövetségi kapitánya