Szávay Ágnes legyőzte az orosz Dinara Szafinát az 1,34 millió dollár összdíjazású charlestoni nőitenisz-tornán, s ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

A magyar játékos a 37 perc alatt megnyert első szettben kétszer is elvette gyengén adogató ellenfelének szerváját, míg az orosznak ugyanez három lehetőségből sem sikerült.

A második játszmában Szávay rögtön brékelt, majd 5:2-nél a mérkőzésért adogatott, ám riválisa innen visszakapaszkodott, és kiegyenlített (5:5).

A világranglista-13. magyar teniszezőnő ekkor ismét elvette Szafina szerváját, sajátját pedig simán hozta, így végül 1 óra 44 perces csatában nyert. Következő ellenfele a francia Alize Cornet lesz, aki két szettben verte a román Sorana Cirsteát.

Szávay egyes sikere után párosban is bejutott a legjobb nyolc közé, miután a pár órával azelőtt legyőzött Szafinával az oldalán diadalmaskodott a Czink Melinda, Chanelle Scheepers kettős ellen.

Szávayék az első játszmát nagyon könnyedén, 6:1-re, míg a másodikat nagyobb küzdelemben, 6:4-re nyerték meg.

páros, 2. forduló (a nyolc közé jutásért):
Szávay, Szafina (magyar, orosz, 5.) - Czink, Scheepers (magyar, dél-afrikai) 6:1, 6:4

A világelső Roger Federer könnyedén verte a román Victor Hanescut a 370 ezer euró összdíjazású portugáliai férfi salakpályás tenisztornán, s ezzel bejutott a negyeddöntőbe.