A magyar nőiasztalitenisz-válogatott a második összecsapását is megnyerte a kantoni csapat-világbajnokságon: bravúros teljesítménnyel 3-0-ra győzte le Románia együttesét.

A két válogatott tavaly a belgrádi Európa-bajnokságon emlékezetes csatát vívott, a későbbi aranyérmes magyarok két meccslabdát hárítva nyertek több mint három óra alatt 3-2-re. Kantonban minden másképpen alakult, bő másfél óra alatt győztek Tóth Krisztináék.

Az első mérkőzésen Tóth ott folytatta, ahol egy nappal korábban az ukránok ellen abbahagyta, szépen lassan felőrölte Szamara ellenállását. A második szettben ugyan a román lány 10:5-re is vezetett, Tóth azonban ezt a szakaszt is hozta, mégpedig 12:10-re.

Aztán Póta Georgina az első játszmában kissé nehezen melegedett be Dodean ellen (9:11), a másodikban viszont 11:9-re, a harmadikban 11:5-re győzött. A negyedik játszmára nagyon összekapta magát a román (7:11) lány, az ötödikben pedig közel járt ahhoz, hogy egyenlítsen, ám a Póta 11:9-re nyert.

Zárásként Lovas Petra megverte Hiricit. A magyar játékos az első két szettben nagyon magabiztos volt 8-ra és 9-re győzött, a harmadikban azonban levegőhöz jutott Hirici (10:12). Mielőtt azonban a román felpörgött volna, Lovas 11:8-ra hozta a negyedik szettet, pontot téve ezzel a találkozó végére.

"Számunkra nagyon fontos volt, hogy ne veszítsünk mérkőzést, hiszen a 3-0 jelentős előnyhöz juttathat bennünket az esetleges körbeverések során" - nyilatkozott Téglás Péter szövetségi kapitány.

"A lányok nagyon szépen játszottak, s Tóth bombaformája mellett örülök annak is, hogy Póta szépen hozta a meccset Dodean ellen."

Nos, Tóth Krisztináék megőrizmegőrizték százszázalékos mérlegüket és nagy lépést tettek a legjobb 12 közé kerülés felé, miután a férfiakhoz hasonlóan legyőzték a lengyeleket. A férfiak második meccsükön az első sikerüket aratták.