Moszkvában az utolsó fordulóra maradt a döntés az Aeroflot nyílt versenyen. A 17 éves orosz Ian  Nepomniacsij félpontos előnnyel áll az élen, de a torna második kiemeltjével, az ukrán Andrej Volokityinnel küzd meg. Akár célba érhet az orosz párharc, Alekszej Drejev és Alekszander Motiljev összecsapásának győztese is. A tornagyőztes a 30 ezer dolláros első díj mellett a dortmundi szuperversenyre szóló meghívást is elnyeri. Az egyetlen magyar résztvevő, Balogh Csaba mélyen tudása alatt szerepel, a 66 fős mezőnyben az 55. helyen várja az utolsó játéknapot.

Az orosz sakkozás egyik nagy reménysége, a 17 éves Ian Nepomniacsij, a "veterán" Alekszej Drejev, a torinói sakkolimpián hatodik helyezett válogatott szekundánsa, így a kínok kínját átélő Alekszander Motiljev, és a 2004-es ukrán olimpiai bajnokcsapat tagja, Andrej Volokityin is esélyes az utolsó forduló előtt arra, hogy tornagyőzelmet ünnepeljen a hetedszer megrendezett Aeroflot-tornán.

Az egyetlen magyar résztvevő Balogh Csaba mélyen a tudása alatt szerepel. Szomorú volt látni, hogy a torinói sakkolimpián ötödik helyezett válogatottunk tagja a nyolcadik fordulóban erőnyerő volt, így kapott ajándékba egy pontot. A hatodik játéknapon az örmény Tigran Kotanijantól (2545) sötéttel szenvedett vereséget. Hetedik játszmáját az orosz Szergej Jonovval (2546) vívta, és remizett.