Arn Gréta veresége és Szávay Ágnes győzelme után a kettejük alkotta duó két sima szettben, parádés játékkal nyert Jelena Baltacha és Melanie South ellen, és ezzel a magyar nőitenisz-válogatott 2-1-re legyőzte a briteket a Fed-kupa Euro-Afrikai Zóna I. csoportjában, a budapesti Syma Sport- és Rendezvényközpontban.

A B csoport első meccsén Arn Gréta ellenfele Anne Keothavong volt, aki az első szettben 5:3-as vezetéshez jutott, de Arn remek játékkal kiegyenlített. A rövidítésben azonban sokat hibázott, s a rivális jutott előnyhöz. A folyatásban azonnal brékelt a magyar teniszező (2:0), ám ismét jöttek a hibák, így ellenfele fordított (3:5). Arn még tett egy utolsó kísérletet, elvette a brit adogatását, ám a sajátját újra elbukta, s ezzel a meccs is odalett.

A második találkozón a világranglistán 20. helyezett Szávay Ágnes végig nagyon magabiztosan játszott, a pályán azt történt, amit ő akart, és a rangsorban 123. O'Briennnek esélye sem volt a szorosabb meccsre.

A mindent eldöntő páros meccsen Szávay és Arn két nagyon sima szettben, parádés játékkal nyert Jelena Baltacha és Melanie South ellen, s ezzel a magyar válogatott 2-1-re legyőzte a briteket.

A hazai együttes ezzel második sikerét is megszerezte a B jelű kvartettben. A csoport másik mérkőzésén a svájciak megnyerték a két egyest, és ezzel behozhatatlan előnyre tettek szert a dánokkal szemben. Így Svájc szintén két sikernél tart.

A D csoportban a szerb együttes csak nagy csatában nyert a lengyelek ellen, míg a fehéroroszok és svédek megszerezték második győzelmüket, és ezzel az elődöntő közelébe kerültek.

Meccs utáni értékelések:

A magyarok pénteken 14.30-tól a svájciakkal mérkőznek a csoportelsőségért. Amennyiben hazai siker születik, a péntek esti sorsoláson dől el, melyik együttes lesz a magyarok ellenfele a Világcsoport rájátszásába jutásért.

Machán Róbert (magyar Fed-kupa-kapitány): "Örülök a győzelemnek, a párosban egészen kiválóan játszott Gréta és Ági: az egyik látványos megoldás követte a másikat. A svájciakkal szemben kemény csatára számítok. Patty Schnyder személyében van egy világklasszisuk, és Emmanuelle Gagliardi szintén kiváló teniszező."

Szávay Ágnes: "Jól ment a tenisz, igyekeztem mindent megtenni azért, hogy a hazai közönség ne izgulja halálra magát."

Arn Gréta: "Az egyesben kissé bátrabban kellett volna játszanom. A páros remekül ment, Ági nagyszerű hatással volt rám."