Újabb bundavád körvonalazódik Nyikolaj Davigyenko ellen, miután az első helyen kiemelt klasszis csütörtökön különös körülmények között kapott ki az egymillió dollár összdíjazású szentpétervári fedettpályás férfitenisz-torna nyolcaddöntőjében.

Az orosz sztár 1:6, 7:5, 6:1-es vereséget szenvedett a világranglista 102. helyén álló horvát Marin Cilictől úgy, hogy a mérkőzésvezető - általános megdöbbenésre - figyelmeztette Davigyenkót lagymatag játéka miatt.

Jean-Philippe Dercq azt mondta az ATP-rangsorban negyedik klasszisnak, hogy szerinte nem tesz meg mindent a győzelemért, és szándékosan próbál kikapni.

"Kettős hibával elvesztettem egy gémet, erre a bíró közölte, hogy csalok. Teljesen sokkolt a mondata, ez mégiscsak hallatlan vád!" - háborgott Davigyenko.

Cilic úgy nyilatkozott, hogy nem érzett második szándékot ellenfele látványos formahanyatlása mögött.

A férfitornákat szervező ATP kétezer dolláros pénzbírsággal sújtotta az orosz játékost, aki a hivatalos indoklás szerint "nem teljes erővel küzdött a győzelemért".

Davigyenkót augusztusban azzal vádolták meg, hogy tudatosan veszített Sopotban az argentin Martin Arguello ellen. Az orosz akkor is tagadta, hogy manipulált eredmény született a mérkőzésén, az ATP jelenleg vizsgálódik az ügyben.

* * *

A negyedik helyen kiemelt hazai Richard Gasquet meglepetésre már a második fordulóban kiesett a 680 250 euró összdíjazású lyoni fedettpályás férfitornán.

Eredmények, 2. forduló (nyolcaddöntő):
Tsonga (francia) - Gasquet (francia, 4.) 6:4, 6:4
Grosjean (francia) - Santoro (francia) 4:6, 6:1, 6:2
Ljubicic (horvát, 5.) - Ascione (francia) 6:3, 6:7 (4-7), 7:6 (7-5)
Benneteau (francia) - Simon (franca, 8.) 7:5, 6:4
O. Rochus (belga) - Fish (amerikai) 6:7 (5-7), 7:6 (8-6), 7:6 (17-15)
Falla (kolumbiai) - Marach (osztrák) 6:2, 6:1

negyeddöntő:
Gicquel (francia) - Hartfield (argentin) 7:5, 6:3
Tsonga (francia) - O. Rochus (belga) 6:3, 6:2
Falla (kolumbiai) - Ljubicic (horvát, 5.) 7:5, 6:7 (3-7), 7:5
Grosjean (francia) - Benneteau (francia) 7:6 (8-6), 2:6, 7:6 (7-4)

az elődöntőben:
Grosjean - Tsonga
Falla - Gicquel

A harmadik helyen kiemelt orosz Mihail Juzsnyij úgy jutott elődöntőbe az egymillió dollár összdíjazású szentpétervári fedettpályás férfi versenyen, hogy riválisa, a német Philipp Kohlschreiber betegség miatt az elveszített első játszma után visszalépett.

Juzsnyij (orosz, 3.) - Kohlschreiber (német, 7.) 6:4 után a német játékos feladta
Verdasco (spanyol, 6.) - Starace (olasz, 4.) 6:3, 6:4
Cilic (horvát) - Gulbis (lett) 6:4, 6:4
Murray (brit, 2.) - Turszunov (orosz, 5.) 3:6, 7:6 (7-2), 6:4

Az elődöntőben:
Murray - Juzsnyij
Cilic - Verdasco

A második helyen kiemelt chilei Fernando Gonzalez búcsúzott a 850 ezer euró összdíjazású, bázeli fedettpályás férfi versenyen, miután a negyeddöntőben kikapott a finn Jarkko Nieminentől.

Nieminen (finn) - Gonzalez (chilei, 2.) 6:3, 7:5
Bagdatisz (ciprusi) - Mathieu (francia, 8.) 6:2, 7:6 (7-5)
Federer (svájci, 1.) - Kiefer (német) 6:3, 6:2
Karlovic (horvát) - Berdych (cseh, 5.) 6:7 (5-7), 7:6 (7-2), 7:6 (15-13)

Federer - Karlovic
Nieminen - Bagdatisz

Az első helyen kiemelt orosz Anna Csakvetadze csupán egyetlen játékot nyert a hatodikként rangsorolt svájci Patty Schnyder ellen a 600 ezer dollár összdíjazású linzi fedettpályás női viadal negyeddöntőjében.

Schnyder (svájci, 6.) - Csakvetadze (orosz, 1.) 6:1, 6:0
Hantuchova (szlovák, 2.) - A. Bondarenko (ukrán) 6:4, 1:6, 6:3
Bartoli (francia, 3.) - Vakulenko (ukrán) 6:1, 1:6, 6:4
Vaidisova (cseh, 5.) - Szafina (orosz, 4.) 6:3, 7:6 (9-7)