A francia Virgine Razzano nagy meglepetésre a fináléban legyőzte az amerikai Venus Williamst, így megnyerte a tokiói keménypályás tenisztorna női versenyét. Az ötödik helyen kiemelt francia játékos óriási csatában, szetthátrányból fordítva verte az idei wimbledoni bajnokság győztesét.

WTA-torna (175 ezer dollár), Tokió, döntő:
Razzano (francia, 5.) - V. Williams (amerikai, 1.) 4:6, 7:6 (9-7), 6:4

Az első helyen kiemelt spanyol David Ferrer és a harmadikként rangsorolt francia Richard Gasquet jutott be a tokiói keménypályás tenisztorna férfiversenyének döntőjébe. Az elődöntőben Ferrer a horvát Ivo Karlovicsot, míg Gasquet a cseh Tomas Berdychet győzte le két játszmában.

ATP-torna (832 ezer dollár összdíjazás), Tokió, elődöntő:
Ferrer (spanyol, 1.) - Karlovic (horvát, 7.) 7:6 (7-3), 6:3
Gasquet (francia, 3.) - Berdych (cseh, 2.) 7:6 (7-3), 6:3

Az első helyen kiemelt fehérorosz Viktorija Azarenka és a francia Pauline Parmentier jutott a vasárnapi döntőbe a 145 ezer dollár összdíjazású taskenti női tornán.

WTA-torna (145 ezer dollár öszdíjazás), Taskent, elődöntő:
Azarenka (fehérorosz, 1.) - Vesznyina (orosz, 4.) 6:4, 6:2
Parmentier (francia) - Govorcova (fehérorosz, 3.) 6:2, 7:5

Elsőként a világranglista vezetője, az első helyen kiemelt belga Justine Henin jutott a döntőbe a 650 ezer dollár összdíjazású stuttgarti női tornán. A 25 éves klasszis a harmadikként rangsorolt szerb Jelena Jankovicot verte a legjobb négy között nagy csatában, közel kétórás mérkőzésen. Henin 2001 és 2003 után harmadszor finalista a németországi viadalon, a korábbi két alkalommal elbukta a végjátékot.

WTA-torna (650 ezer dollár összdíjazás), Stuttgart, elődöntő:
Henin (belga, 1.) - Jankovic (szerb, 3.) 7:6 (7-2), 7:5
Golovin (francia) - Kuznyecova (orosz, 2.) 6:2, 6:4

ATP-torna, Metz (416 ezer dollár), elődöntő
Robredo (spanyol, 1.) - Mahut (francia) 7:5, 4:6, 6:4
Murray (brit, 3.) - Canas (argentin, 2.) 7:6 (7-2), 6:4

A két játékosnak ez lesz a második meccse egymás ellen ATP-tornán; az elsőt - tavaly, Las Vegasban - Tommy Robredo nyerte 6:2, 6:2-re.