Szávay Ágnes két játszmában legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát az ausztriai Bad Gasteinben zajló, 175 ezer dollár összdíjazásű nőitenisz-torna második fordulójában, és ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Rögtön egy nyolcperces játékkal indult a mérkőzés, Szávaynak öt bréklabdája is volt, de Cibulkova mindet hárította, és 1-0-s vezetésre tett szert. Ági hozta a saját adogatását, aztán elvette a szlovákét, de aztán legrosszabbkor ütött kettőshibát, és Cibulkova egyenlített.

A világranglista 77. helyén álló szlovák lány nem tudott élni a lélektani előnnyel, és ismét elbukta az adogatását, Szávay pedig kihasználta a lehetőséget, és 4-2-re alakította az állást. A 18 éves Cibulkova azonban szívós ellenfélnek bizonyult, és Ági is sokat rontott, el is vesztette a következő két gémet. 5-4 után Cibulkova egy újabb brékkel még tudott egyenlíteni, de 6-5 után már nem volt visszaút, a soltvadkerti tehetség egy óra elteltével került szettelőnybe.

A második játszma szerencsére már sokkal simább volt, Szávay egyetlen játékot sem engedélyezett riválisának, ráadásul sokatmondó adat, hogy a magyar játékos minden labdamenetet megnyert a saját adogatójátkaiban, míg Cibulkova az egész második szettben mindössze tíz pontot csinált.

A következő fordulóban, a legjobb nyolc között az első helyen rangsorolt olasz Francesca Schiavone lesz Szávay ellenfele. Június 13-án már találkozott egymással a két teniszező a barcelonai tornán, akkor Szávay 6:1, 6:1 arányban diadalmaskodott.