A harmadik forduló a végállomást jelentette a 2002-ben döntős Venus Williams számára a francia nyílt teniszbajnokságon: az amerikai játékos a negyedik helyen kiemelt szerb Jelena Jankovictól szenvedett vereséget három játszmában. A 2004-ben döntős Jelena Gyementyjeva két játszmában kapott ki a hazai közönség előtt szereplő Marion Bartolitól.

Szávay Ágnes a cseh Vladimira Uhlirovával az oldalán három játszmában nyert a 13. helyen kiemelt olasz Tathiana Garbin és az amerikai Meilen Tu ellen. A magyar, cseh kettős 104 perces csatában diadalmaskodott. Szávayék ellenfele a nyolcaddöntőben a lengyel Klaudia Jans és Alicja Rosolska lesz.

Férfi egyesben az olasz Filippo Volandri óriási meglepetésre, ötszettes csatában legyőzte a hetedik helyen rangsorolt horvát Ivan Ljubicicet. Az első helyen kiemelt Roger Federer ugyanakkor a végső sikerre is esélyeshez méltó játékkal jutott a nyolcaddöntőbe: a világelső svájci csillag másfél óra alatt könnyedén nyert az olasz Potito Starace ellen. Federer következő ellenfele a 13. helyen kiemelt orosz Mihail Juzsnyij lesz, aki a a 2003-ban győztes spanyol Juan Carlos Ferrerót búcsúztatta.

férfi egyes, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Mathieu (francia) - Simon (francia) 3:6, 6:4, 6:1, 7:6 (7-2)
Andrejev (orosz) - Massu (chilei) 6:3, 3:6, 6:3, 7:5

3. forduló (a 16 közé jutásért):
Volandri (olasz, 29.) - Ljubicic (horvát, 7.) 6:4, 6:7 (4-7), 4:6, 6:3, 6:4
Robredo (spanyol, 9.) - Tipsarevic (szerb) 6:3, 6:4, 6:0
Nalbandian (argentin, 15.) - Monfils (francia) 7:6 (7-5), 5:7, 6:4, 7:6 (7-5)

női páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Szávay, Uhlirova (magyar, cseh) - Garbin, Tu (olasz, amerikai, 13.) 2:6, 6:4, 6:1