Szávay Ágnes a cseh Vladimira Uhlirovával az oldalán bejutott a döntőbe az 1,34 millió dollár összdíjazású dohai nőitenisz-tornán.

A viadal honlapja szerint a duó a legjobb négy között a Jelena Kostanic, Tatjana Perebijnisz horvát, ukrán kettőst győzte le három játszmában, s a végső győzelemért a Martina Hingis, Marija Kirilenko (svájci, orosz) - Anna-Lena Grönefeld, Meghann Shaughnessy (német, amerikai) párharc győztesével játszhat majd.

Egyesben az első kiemelt Henin nehezebben, a második Kuznyecova simán jutott a legjobb négy közé, ugyanez nem sikerült Hingisnek, aki Hantuchovától kapott ki.

WTA-torna, Doha (1,34 millió dollár), páros, elődöntő:
Szávay, Uhlirova (magyar, cseh) - Kostanic, Perebijnisz (horvát, ukrán) 6:2, 3:6, 6:3

Kuznyecova - Hantuchova

A második helyen kiemelt, címvédő spanyol Rafael Nadal kikapott a múlt héten Rotterdamban diadalmaskodó orosz Mihail Juzsnyijtól a negyeddöntőben, így búcsúzott az 1,4 millió dollár összdíjazású dubaji kemény pályás férfi viadalon.

Forrás: MTI

Djokovic megnehezítette Federer dolgát, de legyőzni nem tudta

Az ötödik helyen kiemelt német Tommy Haas, a svéd Robin Söderling és a világelső Roger Federer is bejutott az elődöntőbe, a svájci csillag ellenfele a szerb Novak Djokovic volt a legjobb nyolc között, aki ugyan nyert egy szettet, de Federer győzelmét nem veszélyeztette. A fináléba kerülésért Federer-Haas meccsre kerül sor.