A címvédő Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK csapata négy és fél pontos előnnyel vezet a sakkcsapat-bajnokság Szabó László csoportjának őszi szezonja után. A negyedik fordulóban a zalaegerszegiek idegenben a Honvéd együttesét 7,5-4,5-re győzték le. A legnagyobb rivális, az Aquprofit Nagykanizsa 8-4-es nyeréssel fél pontot faragott hátrányából. A mérkőzés szenzációjaként az éltáblán férfi olimpiai válogatottunk kapitánya, Pintér József világossal feladásra kényszerítette az új csapatában debütáló Polgár Juditot. Az ASE Paks is megszerezte negyedik győzelmét, ez a három együttes alaposan elhúzott a mezőnytől.

A csapatbajnokság első négy fordulója után már három együttes külön versengésévé alakult a legjobb klubcsapatok viadala. A tavalyi bajnokság első három helyezettje négyes győzelmi szériával rajtolt. Az ötszörös bajnokot, a címvédő Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp gárdáját szinte "felpaprikázta", hogy legnagyobb riválisa, az Aquaprofit Nagykanizsa jelentősen erősített az idényre. A negyedik fordulóban a Honvéd csapatát győzte le, nyolc döntetlen mellett a hátsó táblákon voltak eredményesek, ifjúsági játékosuk, Mihók Olivér negyedik győzelmét is elkönyvelte. Az egyéni eredményeiket dicséri, hogy a zalaegerszegi sakkozók még nem vesztettek játszmát!

A nagykanizsai együttesben először ült sakkasztalhoz Polgár Judit, s éppen férficsapatunk kapitánya, Pintér József ellen mutatkozott be, a sötét bábukat vezette. Pintér kihasználta rutinját - nyolcszoros olimpikonunk, az 1980-as, máltai ezüstérmes olimpián mutatkozott be a válogatottban -, egy régebbi elemzésüket játszotta meg, és ezzel meglepte Juditot. Nagymesternőnk elsietett királyszárnyi akcióval próbálta ellensúlyozni világos kezdeményezését. A kapitány kiskombinációval gyalogot, majd játszmát nyert. A Nagykanizsa fél pontot faragott hátrányából, a versengést a tavaszi szezonban az egymás elleni összecsapások döntik majd el. Jól kezdett az ASE Paks is, tartja a lépést a nagy riválisokkal.

A 4. forduló eredményei:
Honvéd - Csuti-Hydrocomp SK 4,5 - 7,5
(Almási,Z (2664) - Henkin (2620), Cao Sang (2548) - Sax (2533) és Czebe (2497) - Horváth,Á (2495) mind döntetlen

ASE Paks - Makói SVSE. 7,5 - 4,5
(Berkes (2589) - Erdős (2503) döntetlen, Ács (2522) - Volosin (2273) 1 - 0, Papp (2466) - Butunoi (2400) döntetlen)

Aquaprofit Nagykanizsa SK - PMSE Ant.H- MTK 8 - 4
(Polgár,J (2710) - Pintér (2513) 0 - 1, Balogh (2616) - Kállai (2495) 1 - 0, Flumbort (2518) - Lukács (2415) döntetlen)