Cseh László - a csütörtökön 200 m vegyesen aratott győzelmét, majd a pénteken 400-on szerzett ezüstérmét követően - szombaton második lett 200 m pillangón a Helsinkiben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Cseh 1:53.08 perces nagy országos csúccsal - majdnem két másodpercet javítva korábbi, november 18-án Zágrábban úszott 1:55.03-as rekordján - nyert kellemes meglepetést okozva ezüstérmet.

A táv első felében az élen haladt, 50 és 100 méternél ő fordult elsőként, 150-nél viszont már nem volt az első három között. A hajrája azonban remekül sikerült, így csak a lengyel Pawel Korzeniowski csapott hamarabb a célba.

Szepesi Nikolett a hetedik helyen végzett 50 m háton, ismét tovább javítva a magyar csúcsot - a délutáni program elején, az elődöntőben úszott 28.11 másodperces eredményéből még egy századot faragott.

Verrasztó Dávid a hatodik, Kis Gergő a kilencedik lett 1500 m gyorson. A délutáni döntőben - vagyis a nevezési idők alapján összeállt leggyorsabb futamban - a 14:42.08-cal magyar csúcstartó Kis 14:47.95-tel hatodik lett, de a délelőtt úszók közül három rivális - köztük a legjobb idővel, 14:44.56-tal Verrasztó Dávid - megelőzte őt.