Czink Melinda számára az első forduló jelentette a végállomást az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután két sima játszmában kikapott a japán Nakamura Aikótól.

Czink az első szettben azonnal elnyerte ellenfele adogatását, aki viszont ezt követően sorozatban hat gémet nyert. A második, egyben utolsó felvonás során a harmadik játékban brékelt Nakamura, s ezután már nem volt megállás. Ezzel kiesett az egyetlen magyar főtáblás a US Openen.

Öt gyorsan megnyert játékkal a világelső Amelie Mauresmo is bejutott a második fordulóba. A francia wimbledoni győztes mérkőzése kedden 6:1, 2:5-nél szakadt félbe a selejtezőből érkezett német Kristina Barrois ellen, ám a szerdai folytatásban már "nem volt kegyelem". Kiesett viszont a 11. helyen rangsorolt orosz Anasztaszja Miszkina, akit a tavaly Szávay Ágnessel junior párosban vitézkedő fehérorosz Viktoria Azarenka vert meg.

A férfiaknál a negyedikként kiemelt argentin David Nalbandian 3 óra 34 perc alatt, 0-2-es szetthátrányból fordított a német Michael Berrer ellen. A második helyen kiemelt Rafael Nadal és a 2000-ben diadalmaskodó Marat Szafin is bejutott a második fordulóba.

A spanyol sztár az 1998-ban döntős ausztrál Mark Philippoussist verte három játszmában, míg az utóbbi időben gyenge formát mutató orosz klasszis négy szettben nyert a cseh Robin Vik ellen. Az argentin Guillermo Coria ugyanakkor csípősérülés miatt feladta mérkőzését a nyitókörben.