A női egyes döntőjében a szerb Ana Ivanovic meglepetésre 58 perc alatt két játszmában legyőzte a korábbi világelső svájci Martina Hingist az 1,34 millió dollár összdíjazású montreali kemény pályás női tenisztorna döntőjében.

A 19 éves szerb játékos pályafutása második WTA-tornáját nyerte meg. A finálét vasárnap a heves esőzés miatt nem tudták megrendezni, ezért hétfőre halasztották.

Női egyes, döntő:
Ivanovic (szerb, 13.) - Hingis (svájci, 7.) 6:2, 6:3

"El sem tudom mondani, mennyire boldog vagyok" - mondta a finálé után Ivanovic. "Fantasztikus hetet zártam, az egész olyan, mint egy álom."

"Nem hittem, hogy ilyen gyorsan befejeződik a döntő, Ana szinte nem is hibázott" - értékelt a döntő után Hingis. "Remek teljesítményt nyújtott, ma egyértelműen ő volt a jobb, győzelme teljesen megérdemelt."

A női párosban győztes Martina Navratilova 353. trófeáját hódította el Montrealban. A csehszlovákból amerikaivá lett, 49 éves szupersztár az orosz Nagyja Petrovával az oldalán 6:1, 6:2-re verte az Anna-Lena Grönefeld, Cara Black német-zimbabwei duót a döntőben. Az 1994-ben visszavonult, majd 2000-ben a kettősök versengésébe ismét bekapcsolódott klasszis eddig egyéniben 167, párosban 177, vegyespárosban pedig 9 címet nyert.

Az egyesült államokbeli New Havenben zajló, kemény pályás tenisztorna 1. fordulójában: